logo

“GERÇEK DEMOKRASİ İÇİN; YOLUMUZ UZUN!”

İyi Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Evrim Balbaloğlu, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeni ile yaptığı açıklamada, “Ülkemizin gerçek anlamda herkesi kucaklayan demokrasiye ulaşılması, herkese saygı ve herkesin saygınlığı adına uzun bir yol katetmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Evrim Balbaloğlu, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeni ile yazılı açıklama yaptı.

Açıklamasında, 10 Aralık 1948’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun Pariste yapılan 183. oturumunda kabul edilen ve Ülkemizin 6 Nisan 1949’da onayladığı “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi”nin 71. Yıl dönümü olduğunu hatırlatan Balbaloğlu, “hâlâ bu belgede yer alan sözcükleri uygulamaya sokabilmek için çabalıyoruz.” eleştirisinde bulundu.

HERKESİ KUCAKLAYAN DEMOKRASİ İÇİN…”

Bildirgede, herkesin çalışma ve eşit işe / eşit kazanca hakkı olduğunu dikkat çeken Balbaloğlu, “Bildirge ırkı, cinsiyeti, dini, sosyal ve mali durumu ne olursa olsun herkesin eğitim hakkını da tanımıştır. Ülkemizin gerçek anlamda herkesi kucaklayan demokrasiye ulaşılması, herkese saygı ve herkesin saygınlığı adına uzun bir yol katetmemiz gerekiyor.” dedi.

OLUMSUZLUKLARA SON VERECEĞİZ”

Balbaloğlu açıklamasını şöyle sonlandırdı: Genel Başkanım Sayın Meral Akşener’in ifade ettikleri üzere; “İnsanın ötekileştirildiği, yok sayıldığı toplumlarda kavga, çatışma ve ayrımcılık eksik olmaz. İYİ Parti olarak bu olumsuzluklara son vereceğiz.”

Etiketler: »
Share
1317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

“GERÇEK DEMOKRASİ İÇİN; YOLUMUZ UZUN!”” için 1 yorum

  1. İsmail : diyor ki:

    Neden o zaman insanları ihraç ediyorsunuz Evrim hanım