logo

GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) ev sahipliğinde düzenlenen girişimcilik yarışması kapanış töreni ile sona erdi. Törende dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. 

ZBEÜ ev sahipliğinde Zonguldak Teknopark’ın organizasyonu ile düzenlenen ve toplamda 48 saat süren Startup Weekend Karaelmas girişimcilik yarışması sona erdi.

Tahir Karauğuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kapanış törenine, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Prof. Dr. Servet Karasu, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası (ZTSO) Başkanı Metin Demir, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman, Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

ÖZÖLÇER: “ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR DENEYİM OLDU”

Kapanışta konuşan ZBEÜ Rektörü ve Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, “Yarışmaya katılan bütün öğrencileri tebrik eder, yarışmayı düzenleyen Zonguldak Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu ve ekibine teşekkürlerimi iletiyorum. Öğrencilerimiz için 48 saatlik büyük bir deneyim oldu. Bu yarışma ile Üniversitemizdeki girişimci gençlerimizi de görmüş olduk. Yarışmanın önümüzdeki yıllarda da devamının geleceğini ön görüyorum. Ayrıca destekleri için ZTSO, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB ve diğer tüm destekleyen kurumlara da teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

Konuşmaların ardından jüri üyelerine teşekkür belgeleri takdim edildi.

İLK 3’E GİREN PROJELER

Yarışmanın sonucunda “BAGLAVA” projesi ile ZBEÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri Duygu Kaçar, Sudenur Muratoğulları, Talha Aydın birinci, “Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Akıllı Yönetim Sistemi” projesi ile Mühendislik Fakültesi öğrencileri Rumeysa Koç, Ramazan Talha Demirkan, Furkan Helim Kara, Rumeysa Tulgar ikinci ve “Char-CBR” başlıklı projeleri ile Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri Abdullah Furkan Ayvaz, Resul Berk Çiçek üçüncü olarak para ödülüne layık görüldüler.

Yarışmanın diğer ödülü olan “Zonguldak Teknopark Ön Kuluçka Girişimcilik Ödülü” yarışmaya katılan bütün öğrencilere armağan edildi. Konuya ilişkin Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu, “Bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, girişimcilik ekosisteminde daha ileriye gitmeleri için “Zonguldak Teknopark Ön Kuluçka Girişimcilik Ödülünü” tüm adaylarımıza armağan ediyoruz.” şeklinde konuştu. 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile tören sona erdi.

Girişimci adaylarının iş fikirlerinin yarıştığı 23 takım 65 öğrencinin katılımıyla 5 Ocak Cuma akşamı başlayan  maratonda adaylara ZBEÜ Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda görevli Öğr. Üyesi Gizay Daver tarafından “Finansal Planlama”, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Şenay Saraç tarafından “Fikri Sınai Mülkiyet Hakları” eğitimleri İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Özlem Bahadır tarafından “Sunum Teknikleri”, Marmara Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Deniz Yayla tarafından “Girişimcilik”, BAKKA Sürdürülebilir Kalkınma Birim Başkanı Ümran Öztürk Can tarafından “İş Planı Kanvas Çalışması” ve Zonguldak Ticaret Sicil Müdürü Serkan Çelik tarafından “Şirketleme Süreci” eğitimleri verildi. 

Mentorler ile fikir alışverişinde bulunan adaylar, iş fikirleri için çalışmalarını ortaya koydu. 48 saat süren nitelikli eğitim ve fikir odaklı çalışmaların ardından jüri karşısına çıkan 62 öğrenci ve 20 takım iş fikirlerini sundu. 

Projeler; jüri üyeleri, ZBEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, ZTSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Zonguldak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yaşar Karaman, KOSGEB İl Müdürü Güven Aktaş, Eren Enerji İşletme Mühendisi Orhan Yılmaz ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Harita Mühendisi Özer Can tarafından değerlendirildi.

Paylaşın:
346 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ