logo

GMİS UYARDI : “ÖNCELİĞİMİZ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ!”

  • Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde işbaşı yapan ve eğitimleri süren maden işçilerini ziyaret ederek iş sağlığı ve güvenliği konusunda uyarıda bulundu. 8 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette GMİS Armutçuk Şube Başkanı Şanver Turan, şube yönetim kurulu ile Amelebirliği yöneticileri hazır bulundu.

TTK’da istihdam edilecek 2 bin pano ayak üretim işçisi gruplar halinde işbaşı yapıyor.

 Yeni madenciler, işbaşı yaptıkları müesseselerde yeraltındaki mesaileri öncesi yapacakları çalışmalar, malzemelerin kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda eğitim alıyor.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde işbaşı yapan ve eğitimleri süren maden işçilerini ziyaret etti. 8 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette GMİS Armutçuk Şube Başkanı Şanver Turan, şube yönetim kurulu ile Amelebirliği yöneticileri hazır bulundu.

İLK UYARI GENEL BAŞKAN YEŞİL’DEN !

TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde işbaşı yapan ve eğitimleri süren yeni madencileri ziyaret eden GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, iş sağlığı ve güvenliğinin önemine dikkat çektiği konuşmasında, “Sizler yeraltında çalışacak üretime katkı vereceksiniz. Ancak unutmayın ki kömür çıkar, bizim için öncelikli olan iş sağlığı ve güvenliğidir. Bizler için iş sağlığı ve güvenliğinin eksiksiz sağlandığı şartlarda üretmek olmazsa olmaz önceliğimizdir. Burada alacağınız eğitimleri can kulağı ile dinleyin ve çalışma hayatınızda mutlaka uygulayın. Biz Genel Maden İşçileri Sendikası olarak her zaman yanınızdayız. Hayırlı olsun. Hepinize kazasız-belasız bir çalışma hayatı diliyorum” dedi.

MUTLU, EĞİTİMLERİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu ise sendikal mücadele ve eğitim gibi konuların önemini hatırlattı ve “Genel Maden İşçileri Sendikası gibi şanlı bir tarihe sahip bir ailenin üyesi olarak bundan sonraki mücadelelerde sendikanızın göstereceği istikamette her türlü mücadeleye hazır olmalısınız. Bundan böyle meslektaşız. Sizlere verilen eğitimler çok önemli. Yeraltında nasıl davranmanız gerektiği, maske ve solunum cihazlarının kullanımı ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda önemli eğitimler alacaksınız. Bu verilen eğitimleri iyi öğrenip yeraltında harfiyen uygulamanız çok önemli. Amirlerinizin, şeflerinizin uyarı ve tecrübelerinden yararlanın” diye konuştu.

Paylaşın:
239 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ