logo

GÖKÇEBEY OSB İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde OSB Ön Fizibilite Çalışması İstişare Toplantısı Gerçekleştirildiği bildirildi.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından Filyos Sonuç Odaklı Program kapsamında, Filyos Endüstri Bölgesine yakın konumda bir organize sanayi bölgesi kurulması ihtiyacının detaylı olarak araştırılması için bir ön fizibilite çalışması başlatıldı.

SON KARARLAR EKİM AYINDA VERİLECEK

BAKKA’dan verilen bilgiye göre; Bu kapsamda OSTİM Proje Ekibi, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının katılımlarıyla Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasında istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda OSB kurulumunun gerekliliği, planlanan OSB alanının arazi yapısı, ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri gündeme alındı.
Ekim ayında tamamlanması planlanan çalışma kapsamında; kurulması planlanan OSB’de sektör seçiminden işletme modeline, kapasiteden en uygun yer seçimine ve OSB’nin fizibilitesinin oluşturulmasına kadar birçok önemli hususa yer verileceği belirtildi.

DEMİR, YATIRIM DESTEĞİ AVANTAJLARINI AÇIKLAMIŞTI

Öte yandan Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, kısa bir süre önce ; Kilimli ve Gökçebey ilçelerinde gerçekleştirilecek yatırımların bir alt bölge desteği olan 4. bölge desteklerinden; bu ilçelerde kurulacak olan organize sanayi veya endüstri bölgelerinde yapılacak yatırımların ise iki alt bölge desteği olan 5.bölge desteklerinden yararlanmasına karar verildiğini açıklamıştı.

Etiketler: »
Share
363 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ