logo

GRİZU-263 TAKIMI ‘SİPERLİ MASKE’ ÜRETİMİNE BAŞLADI

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) bünyesinde bulunan Grizu-263 Uzay Takımının sağlık çalışanları İçin 3D yazıcıyla ‘Siperli Maske’ ürettiği bildirildi.

BEÜ Basın Ofisi’nden verilen bilgiye göre; Uzay ve uydu araştırmalarında başarılı çalışmalara imza atan Grizu-263 Uzay Takımı, sağlık çalışanları için cerrahi yüz siperliği üretimine başladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs salgınıyla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarının virüsten korunmasında önemli bir rolü olan yüz siperliği ihtiyacını karşılamak üzere Grizu-263 Uzay Takımı cerrahi yüz siperliği üretimi için kolları sıvadı.

Üretilen ilk siperlikler, Takım Kaptanı Çağla Aytaç Dursun tarafından 27 Mart Cuma günü Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güven Çelebi’ye teslim edildi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Konu ile alakalı açıklama yapan Çağla Aytaç Dursun, “Pandemide en önde savaşan sağlık çalışanlarımız için elimizden gelen her türlü desteği vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu zor günleri dayanışma ile atlatacağımızdan eminiz. 3 Boyutlu Destek Projesi ile farkındalık yaratan ve Zonguldak’ta proje için çalışan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencisi Alperen Genç’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Planlı ve programlı bir şekilde dayanışma içerisinde üretimlerimize devam ederek ihtiyaçları karşılayacağız. Ayrıca 3D yazıcı desteği ile takımımıza katkı sağlayan Arş. Gör. İlker Emin Dağ ve Cosmos Roket Takımı’na da teşekkür ediyoruz” dedi.

Bilindiği gibi BEÜ bünyesinde bulunan Grizu-263 Uzay Takımının ana sponsorluğunu Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (ERDEMİR) üstleniyor.

Etiketler: »
Share
302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ