logo

GÜMÜŞ’ÜN HAYALİ; EREĞLİ FESTİVALİNDE SAHNE ALMAK

  • Her fırsatta Karadeniz Ereğlili olmaktan duyduğu mutluluk ve gururu dile getiren müzik öğretmeni müzisyen Emrah Gümüş, en büyük arzusunun ise ileriki süreçlerde yapılması muhtemel Uluslararası Karadeniz Ereğli Sevgi, Barış ve Dostluk Festivalinde sahne almak olduğunu dile getiriyor.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi doğumlu müzik öğretmeni müzisyen Emrah Gümüş’ün ‘Söz’ isimli şarkısı, sosyal hesaplarda yayınlanmaya başladı.

Çocukluk ve gençlik yıllarında eğitim, öğretim gördüğü Karadeniz Ereğli’de müzik öğretmenleri Suat Aykan ve Gülay Aykan’dan dersler almaya başlayarak müzik dünyasını tercih eden Emrah Gümüş, Çanakkale On sekiz Mart üniversitesinde Müzik öğretmenliği bölümüne yüksek öğrenimini tamamlaması ardından çeşitli yerlerde sahne alarak performansını ortaya koydu.
2012’de ise doğduğu kente gelerek Kdz. Ereğli ted Koleji’nde Müzik Öğretmeni olarak görev yapan Emrah Gümüş, ardından İstanbul’da çeşitli vakıf ve özel okullarda mesleğini sürdürdü.
Halen VKV Koç Okulunda müzik öğretmeni olarak görev yapan Emrah Gümüş, bir yandan da Ağabeyi Tanzer Gümüş gibi müzik dünyasında yerini almaya devam etti.
Son dönemlerde ‘Söz’ isimli eser üzerine yoğunlaşan ve bu şarkının çalışmalarını tamamlayan Emrah Gümüş, hayali olan ‘Single’ını tamamladı.
Söz isimli şarkısı çeşitli dijital platformlar ve Youtube’de yayınlanmaya başlayan Emrah Gümüş’ün önümüzdeki Temmuz’da müzikseverlere yeni bir sürpriz daha yapması bekleniyor.
Her fırsatta Karadeniz Ereğlili olmaktan duyduğu mutluluk ve gururu dile getiren Emrah Gümüş, en büyük arzusunun ise ileriki süreçlerde yapılması muhtemel Uluslararası Karadeniz Ereğli Sevgi, Barış ve Dostluk Festivalinde sahne almak olduğunu dile getiriyor.
Emekli Öğretmen Nuriye Gümüş ile Kerim Gümüş’ün çocukları Emrah Gümüş, Gitar, Piyano ve klavye enstrümanlarına hâkimiyetinin yanı sıra Üniversite yıllarında merak sardığı müzik prodüksiyonuna sayesinde teknolojiyi yakından takip ederek, ürettiği şarkıların kayıtlarını da kendisi yapıyor. (Kaynak: Hakimiyet)

.

Paylaşın:
193 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ