logo

HASÇELİK, “DESTEK ÖDEMELERİ YARIN PTT KANALIYLA BAŞLIYOR”

Kdz  Ereğli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik, Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında açıklanan; düzenli yardım alanlara biner liralık desteğin ödeme takvimi hakkında bilgi verdi. Yarın başlayacak ödemelerin 5 Nisan Pazar gününe kadar süreceği belirtildi.

Kdz  Ereğli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik yazılı açıklama yaparak; Vakıf tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Paketi Kapsamında düzenli merkezi sosyal yardım almakta olan hanelere 1000’er TL PTT Kanalıyla yardım yapılacağını belirtti.

Hasçelik açıklamasında; “PTT Kartı bulunan vatandaşlarımız PTT Kartıyla birlikte PTT ATM’leri veya Kamu Bankalarına ait ATM’lerden ücretsiz olarak ödemelerini çekebilecektir. PTT Kartı olmayanlar ise PTT Şubelerine giderek söz konusu destekten faydalanabilecektir” dedi.

“HERHANGİ BİR MÜRACAAT OLMAYACAK”

Yardım ödemelerinin hak sahibi vatandaşların doğum yılının son rakamına göre aşağıda belirtilen şekilde yapılacağını ifade eden Hasçelik şunları ifade etti:

“Doğum Yılının Son Rakamı Ödeme Tarihi

0 ve 5 Olanlar 1 Nisan

1 ve 6 Olanlar 2 Nisan

2 ve 7 Olanlar 3 Nisan

3 ve 8 Olanlar 4 Nisan

4 ve 9 Olanlar 5 Nisan

tarihlerinde yapılacaktır.

Bu konu ile ilgili vatandaşlarımızın vakıflara herhangi bir müracaatı olmayacaktır. Fayda sahipleri Genel Müdürlüğümüzün Alo 144 Sosyal Yardım Hattı, PTT Şubeleri ve SYD Vakfımızın 0 372 316 90 95 ve 0 372 323 03 43 nolu telefon hatlarından bilgi alabilecektir.”

”GERÇEK DIŞI HABERLERE İTİBAR EDİLMEMELİ”

Kamuoyunda son zamanlarda Koronavirüs nedeniyle geliri 5.000.-TL altında olan ailelere SYD Vakfından yardım yapılacağı söylentilerinin yayıldığını hatırlatan Hasçelik;  “Koronavirüs tehdidi nedeniyle hem kendi sağlığınızı hem de kurumların sağlığını tehdit edilmemesinde fayda vardır. Gerçek dışı haberlere itibar edilmemelidir. Gerçek ve doğru haberleri almak için lütfen SYD Vakfı Müdürlüğümüzün 0 372 316 90 95 ve 0 372 323 03 43 nolu telefonlarından başvurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca SYD Vakfımıza kayıtlı bulunan, ilk müracaat eden, düzenli yardımdan faydalanamayan ihtiyaç sahipleri için Vakıf Mütevelli Heyeti başkanlığınca yardımlar planlanmakta olup bu vatandaşlarımızın da mağduriyetleri giderilecektir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın talepleri vakfımızın yukarıda belirtilen telefon numaralarından alınacaktır. Vakfımıza zaruri durumlar dışında gelinmemesi virüsün yayılmaması ve sağlığımızın korunması için önem arz etmektedir. Çok Değerli Kdz. Ereğlililer Evinizde kalın.”açıklamasında bulundu.

Share
272 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ