logo

“HASTANELERİMİZDE KORONAVİRÜS ŞÜPHELİSİ YOK”

Zonguldak’ın Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Hastanelerimizde korona virüs şüphesiyle yatan hiçbir hastamız yok” açıklamasını yaptı.

Kdz. Ereğli ilçesinde iki kişinin korona virüs şüphesiyle hastanede özel bir bölümde tutuldukları ve tedavi altına alındıkları yönünde çıkan haberler üzerine Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu açıklama yaptı.

Yapılan haberlerin doğruyu yansıtmadığını ifade eden Çorumluoğlu, “Hastanemize yurt dışı tanısı ile başvuran var ancak bu kişiler korona virüsün olası vaka şartlarını taşımadıkları için gerekli kontrolleri yapılıp gönderildi. Şu anda hastanelerimizde korona virüs şüphesiyle özel bir bölüme alınan ya da tedavisi yapılan hiç kimse yoktur” dedi.

YETKİLİ MAKAMLARIN AÇIKLAMALARINA İTİBAR EDİLMELİ

Hastane yetkilileri, Kdz. Ereğli’de vatandaşları endişeye sevk edecek hiçbir durum olmadığını ifade ederek, Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda her türlü önlemin alındığını belirtti. Yetkililer, bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi için yetkili makamların bizzat yaptıkları açıklamaların takip edilmesi gerektiğini, bunun dışındaki söylentilere itibar edilmemesini istedi. (İHA)

Etiketler: »
Share
525 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ