logo

HİPER TANSİYON HASTASI, ÖZEL STENTLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 39 yıldır hastalığına tanı konulamayan Volkan Kılıç, Kardiyolog Doçent Doktor Mehmet Yaman’ın yaptığı muayene sonrasında kalpten çıkan aort damarının doğuştan dar olduğu tespit edilmesinin ardından gerçekleştirilen anjiyo ile takılan özel stentlerle sağlığına kavuştu.

Kdz. Ereğli’ de yaşayan ve öğretmenlik mesleğini yapan 39 yaşındaki Volkan Kılıç, hiper tansiyon şikâyeti ile geldiği Özel Echomar hastanesinde sağlığına kavuştu. Bugüne kadar hiper tansiyon nedeni ile çok zorluklar yaşadığını, zaman zaman yüksek tansiyonunun yirmili rakamlara kadar çıktığını kaydeden Kılıç, gittiği birçok hastaneden hastalığına tanı konmadan ayrılmak zorunda kalmış.

DR. YAMAN, HASTALIĞIN NEDENİNİ BELİRLEDİ, OPERASYONU BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRDİ

Son olarak geldiği Özel Echomar Hastanesi Doktorlarından Kardiyolog Doçent Doktor Mehmet Yaman’a muayene olan Volkan Kılıç’ın kalpten çıkan aort damarının doğuştan dar olduğu tespit edildi.

Yurt dışından getirtilen özel stentlerin Anjiyo yöntemi ile takılmasının ardından Volkan Kılıç’ın sağlığına kavuştuğu ifade edildi. Yapılan operasyon ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kardiyolog Doçent Doktor Mehmet Yaman, bugüne kadar tanı konamadığını ancak yapılan tetkiklerde hastalığın belirlenerek operasyonun başarı ile gerçekleştirildiğini ifade etti.

AMELİYATSIZ ANJİYO İLE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Operasyon sonrasında konuşan Yaman, “Volkan kardeşimiz 39 yaşında erkek hastamız. Şimdiye kadar düşmeyen Hiper tansiyon şikâyeti ile hastanemize başvurdu. Yaptığımız tetkiklerde kalpten çıkan aort damarının doğuştan dar olduğunu tespit ettik. Çok nadir görülen bir konudur. 40 ve 50’li yaşlarda çok ciddi rahatsızlıklara neden olur. Birçok yandaş hastalıklara da neden olur bur hastalık. Gerekli tedavinin yapılamaması durumunda Beyin kanaması, kalp yetmezliği gibi ölümcül hastalıklara neden olur. Bunu tespit eder etmez müdahale ettik. Bu hastalığın iki ameliyat şekli var. Birisi kapalı diğeri açık ameliyat. Açık ameliyatta hastanın felç olma durumu söz konusuydu. O yüzden açık ameliyat çok önerilmiyor. Kapalı ameliyat ise özel stentlerle yapılıyor. Volkan bey stentlerini özel bir sipariş ile yurt dışından getirttirdik. İşlemi burada ameliyatsız Anjiyo yönetimi ile yaptık. Şu anda hiçbir sıkıntısı yok: Sağlığına kavuştu. Çok sıkıntıları olmuş. Ancak hayati bir sıkıntı yaşamamış olması, felç geçirmemiş ve ya ölmemiş olması kendisi için büyük bir şans” dedi.

Yapılan operasyonla sağlığına kavuşan Volkan Kılıç ise konuşmasında “Yüksek tansiyonum vardı. Anjiyo olduktan sonra tansiyonum kalmadı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Volkan Kılıç kısa süre içerisinde taburcu olacağı ifade edildi.

  • GALERİ FOTOĞRAFLARI :

Etiketler:
Share
626 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ