logo

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİN TABLETLERİ TESLİM EDİLDİ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kaymakamlığı organizasyonu ile düzenlenen ‘tablet’ kampanyasında, maddi durumu yetersiz olan ailelerinin okul çağındaki çocuklarına verilmek üzere 393 adet tablet sağlandı. ERDEMİR, Belediye, TSO ve İŞ dünyasının destekleri ile sağlanan tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilerin okul müdürlerine törenle teslim edildi.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından uzaktan eğitime destek amacı ile başlatılan ‘Bilgisayar, Tablet ve İnternet Destek Projesi’ kapsamında 392 adet tablet toplandı. Tabletlerin teslim töreni , 16 Aralık Çarşamba günü saat 15.00’te Şahinde Hayrettin Yavuz Bilim Sanat Merkezinde (BİLSEM) gerçekleştirildi.

BİLSEM BAĞIŞÇISI HAYRETTİN YAVUZ’DA KATILDI

Törene Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, BİLSEM Bağışçısı Hayrettin Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, CHP İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, BİLSEM Müdürü Serkan Çakır ve davetliler katıldı.

ÇORUMLUOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ, KAMPANYANIN DEVAM ETTİĞİNİ HATIRLATTI

İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, törende yaptığı konuşmada, bağış hesabına 289 bin lira bağışta bulunulduğunu söyledi. Diğer kurum ve hayırseverlerin de yardımları ile 393 tablet alındığını ifade eden Çorumluoğlu, “Bakanlığımız, sayın valimizin başlatmış olduğu bu kampanyayı bizde Ereğli’de başlattık. Bugüne kadar belli bir rakamlara ulaştık. Ereğli’deki tüm vatandaşlarımıza güvendik, hiç yarı yolda kalmadık. Bu bilgisayar kampanyasında da sağ olsunlar Ereğli’deki hemşerilerimiz, kurumlarımız bizi yanlış bırakmadılar. Şuanda 7, 8,10, 11 ve 12. Sınıflarda 393 tablet talebi geldi bize. Biz bu talebi karşılayacak düzeye ulaştık. Kaymakamlığımızca bir hesap numarası yayınladık. Bu numaraya 289 bin lira bağışta bulunuldu. Biz yalnız da değildik, paydaş kuruluşlarımız vardı. Bu kampanyaya halen devam ediyoruz. Mutlaka siz değil sizin ulaştığınız, görüştüğünüz kişiler de olabilir. Bu tabletlerin alınması için Kaymakamlık hesabına bağış yapıldığında biz, bu bağışı kabul ederiz.” dedi.

POSBIYIK: “FIRSAT EŞİTSİZLİĞİ BİZİ ÜZMÜŞTÜR”

Kampanyanın ERDEMİR’den sonra ikinci büyük destekçisi olan Ereğli Belediyesi adına konuşan Başkan Halil Posbıyık da, fırsat eşitsizliği vurgusu yaptığı konuşmasında, “salgının yarattığı ortam, çocuklarımızın eğitimleri konusunda ne yazık ki bazı aksaklıklara yol açtı. Yüz yüze eğitim alamadıkları, uzaktan eğitimin her çocuk için mümkün olmayışı bizi son derece üzmüştür. Pandemi sürecinde bilgisayarı ya da interneti olmadığı için eğitim imkanlarından yoksun kalan öğrenciler için sessiz kalamazdık” ifadelerini kullandı.

AKSOY SAYISAL BİLGİLERİ PAYLAŞTI

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy ise tabletlerin 7, 8,10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine verileceğini söyledi. Aksoy, şöyle dedi:
“Okullarımızda, okul müdürlerinin başkanlığında sınıf öğretmeni ve rehber öğretmeninin kurduğu komisyonlarda belirlenerek tutanak altına alınan; maddi durumları yetersiz, uzaktan eğiteme erişemeyen 1342 öğrenci için Ereğli Kaymakamlığınca düzenlenen tablet kampanyasında ERDEMİR 230 tablet, Ereğli Belediyesi 100 tablet, TAT Metal 57 tablet ve diğer hayırseverler 43 tablet ile katkıda bulunmuşlardır. Ayrıca Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası da bize 65 adet tablet teslim edecektir. Böylece 495 adet tablet temin edilmiş olacaktır. Bugün ise 393 öğrenciye tabletleri verilecektir.”

Törenin sonunda ise kürsüde duran tabletler, belirlen öğrencilere verilmek üzere protokol üyeleri tarafından okul müdürlerine teslim edildi. (Kaynak:ereglidemokrat)

Etiketler:
Share
458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ