logo

İL EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYACAK FUAR AÇILDI

  • Zonguldak TSO ve Zonguldak Valiliği iş birliği ile düzenlediği 2’nci Zonguldak Genel Ticaret Fuarı açılış konuşmaları ve kurdele kesimi ile resmen başladı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ( ZTSO ) Zonguldak Sanayici ve İş İnsanları Derneği ( ZONSİAD ) iş birliğinde Zonguldak Valiliği’nin himayelerinde Zonguldak’ın Genel Ticareti ve Ekonomisine katkı sağlaması maksadı ile düzenlenen “ 2. Zonguldak Genel Ticaret Fuarı“nın resmi açılışı Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’nun konuşmaları ile gerçekleşti.

“BİRLİKTEN TİCARET DOĞAR”

Zonguldak’ın ekonomisine katkı vermek amacıyla 3-4-5 Mayıs tarihleri arasında Zonguldak Dedeman Otel’de “Birlikten Ticaret Doğar” mottosuyla düzenlenen fuarın açılışına; Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, il protokolü, Zonguldak Organize Sanayi Bölgesi temsilcileri, STK başkanları ve iş insanları katıldı.

Açılışın başında konuşan ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu, yurtdışından Zonguldak’a yatırımcıların gelmesini teşvik ettiklerini belirterek, Zonguldak’ın ekonomik gelişimini sağlayıp istihdamın artırılması için büyük çaba sarf ettiklerini belirtti. Tıskaoğlu’nun ardından konuşmasını gerçekleştiren Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ise, Zonguldak’ın kalkınması için ellerinden geleni yapıklarını söyledi.

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu da Zonguldak’ın yararına olacak tüm proje ve girişimlere destek vereceklerini vurguladı.

ZBEÜ STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Açılış konuşmalarının ve kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar stantları gezdi. Rektör Özölçer; ZBEÜ standını ziyaret eden Vali Osman Hacıbektaşoğlu ve protokol üyelerine Üniversitenin bölüm ve programları, hayata geçirilen projeler, ulusal ve uluslararası başarılar, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Farabi IX. Arge Proje Pazarı hakkında detaylı bilgi verdi. Fuarda yoğun ilgi gören ZBEÜ standında katılımcılar, Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Seda Taptık Terzioğlu’ndan Üniversite hakkında bilgi aldı.

Fuar 5 Mayıs’a kadar devam edecek.

Paylaşın:
288 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ