logo

İL MÜDÜRÜ AK, STK YÖNETİCİLERİNİ BİLGİLENDİRDİ

  • Zonguldak Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Gülden Ak, Kdz. Ereğli’de bilgilendirme eğitimi düzenledi.

Zonguldak Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürü Gülden Ak tarafından Kdz. Ereğli’deki bazı STK yöneticilerine yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

7 Mayıs Salı günü Kdz. Ereğli Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen eğitime, Kaymakamlık Sivil Toplumla İlişkiler Şefi Özge Çobanoğlu Çakan, Mal Müdürlüğü ve Vergi Dairesi görevlileri ile ilçede faaliyet gösteren ve eğitime gönüllü olarak katılmak isteyen bazı STK başkanları katıldı.

AYRINTILARA DİKKAT ÇEKİLDİ!

Konuşmacılar Gülden Ak ve Özge Çakan Çobanoğlu tarafından derneklerin iş ve işlemlerde dikkat etmesi gereken hususların konu edildiği toplantıda özetle ; DERBİS sistemindeki değişiklikler açıklandı, derneklerde iç denetlemenin önemine dikkat çekildi ve tutulması zorunlu defterler ile kayıt altına alınması gereken belgeler konularında bilgi verildi. Derneklerin bağış toplaması ve genel kurul faaliyetleri gibi detayların da konuşulduğu toplantı, soru-cevap ile devam edip  toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Müdürü Ak, genel olarak Kdz. Ereğli STK’ların yükümlülüklerini yerine getirdiğini belirterek, Müdürlüğe bağlı ilçe ve il yöneticileri ile sürekli irtibat halinde olunmasını tavsiye etti.

ERMED BAŞKANI GÖNÜLLÜ’DEN DAVET

Toplantıya katılan Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği(ERMED) Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Gönüllü, toplantı sonrası İl Müdürü Ak ile tüm katılımcıları, Akademisyen Doç. Dr. Vildan Hilal Akçay ile Gazeteci Çevirmen Hüseyin Aksakal’ın konuşmacı olacağı “Planlı Eskitme Stratejisi ve Medyanın Tüketim Alışkanlıklarımızdaki Rolü” konulu söyleşi davetiyesini takdim etti.

KATILIM:

Toplantıya Kaymakamlık Yazı İşleri Memuru Ahmet Kamsız ve Vergi Dairesini temsilen Erkan Canyılmaz ile Emrah Ertürk; Mal Müdürlüğünden ise Fatih Canıaz ile Zühre Güneş Oymak katılırken STK temsilcileri ise şu isimlerden oluştu :

Muharip Gaziler Derneği -Temel Şahin, EVEDER-Aziz Boy, Erdemir Kültür Sanat Derneği-Savaş Çiloğlu, Trabzonlular Derneği-Tevfk Yıldız, Osmanlı Çileğini Yaygınlaştırma Derneği-Şaban Çetinkaya, Tüketiciyi Koruma Derneği-İsmail Demirel, Atatürkçü Düşünce Derneği –Turgay Erdoğan, Gönülden Hayvan Sevenler Derneği-Belgin Kurt Alcan, Kdz. Ereğli Lisesi Mezunları Derneği- Ümit Eker, Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği-Doğan Gönüllü, Uluslararası Toplum ve Ruh Sağlığı Derneği-Hüseyin Özdemir.

Paylaşın:
694 Kez Görüntülendi. Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ