logo

İL PROTOKOLÜ KGD’NİN FOTOĞRAF SERGİSİNDE BULUŞTU

Karaelmas Gazeteciler Derneği(KGD) tarafından gazetecilerin geçmiş 29 Ekim Bayramı kutlamalarında çektiği günün anlam ve önemi özel 29 adet fotoğraftan oluşan ‘Gazetecilerin gözüyle dünden bugüne 29 Ekim’ fotoğraf sergisi, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, protokol ve gazetecilerin katılımıyla açıldı.

Zonguldak Valiliği tarafından Cumhuriyetin 96. yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikler çerçevesinde düzenlenen ‘Gazetecilerin gözüyle dünden bugüne 29 Ekim’ adı verilen fotoğraf sergisi, Valilik binası girişinde açıldı. Açılışa Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, İl Jandarma Alay Komutanı Gönen Süslü, Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Gönül Demirsu, SGK İl Müdürü Erkin Avcı, İl Müftüsü Rüstem Avcı, İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güney, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve gazeteciler katıldı.

EMEN “GAZETECİLER KENTİN TARİHİNE TANIKLIK EDEN KİŞİLERDİR”

KGD Başkanı Mustafa Emen, kentin tüm tarihine tanıklık eden kişilerin gazeteciler olduğunu söyledi. Bu bağlamda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda geçmişte çekilen fotoğraflarla bir sergi düzenlediklerini ifade eden Emen, “Sergimize 29 Ekim’e özel 29 adet fotoğraf koyduk. 11 gazeteci arkadaşımızın değişik tarihlerde çektiği fotoğraflar var. Ayrıca 1930 ve 1950 yılları arasından 5 adet fotoğraf koyduk. Daha çok insanların heyecanını, coşkusunu anlatan fotoğraflara yer vermek istedik. Sergimizi daha sonraki yıllarda geliştirerek sürdürmek amacındayız. Sergimize zaman ayırıp katılan sayın valimiz, belediye başkanımız, milletvekilimiz ve değerli protokol üyelerine teşekkür ederiz.” dedi.

VALİ BEKTAŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş da, önemli bir serginin açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu anlatarak, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlamaya başladık. Gazeteci arkadaşlar güzel bir şey düşünmüşler. Gazetecilerin geçmişteki kutlamalardan çektiği fotoğraflar var. Güzel bir düşünce. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI ALAN, HALKI ETKİNLİKLERE DAVET ETTİ

Ömer Selim Alan gazetecilerin fotoğraf sergisini çok anlamlı bulduğunu anlatarak, “Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş’ın da katılımı ile Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin (KGD) düzenlemiş olduğu ‘Gazetecilerin gözüyle dünden bugüne 29 Ekim’ konulu fotoğraf sergisinin açılışına katıldık. Kentimizin tarihine tanıklık eden gazetecilerimizin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarında çektikleri fotoğrafların yer aldığı sergide emeği geçenleri kutluyorum. 29 Ekim Gazetecilerin kentimize çektiği çok güzel fotoğraflar var. KGD’ye teşekkür ediyoruz. Belediye olarak yarınki kutlamalarda etkinliklerimiz var. Tüm halkımızı bayramımızı coşkuyla kutlamaya davet ediyorum. Fener alayımız olacak. Buradan tüm halkımızı yarın akşamki fener alayına davet ediyorum.” diye konuştu.

Etiketler:
Share
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ