logo

İSDEMİR’DE YENİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Erdemir”in de bağlı bulunduğu Oyak Maden Metalürji Grup şirketlerinden İsdemir’de 27’nci Dönem Toplu İş Sözleşmesi Ankara’da imzalandı.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir)’le birlikte Oyak Maden Metalürji şirketleri arasında yer alan ve Türkiye’nin aynı anda uzun ile yassı çelik üretebilen en büyük entegre tesislerinden biri olan İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (İsdemir)’nin toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

İsdemir’de saat ücretli 3 bin çalışanı kapsayan 27’nci Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine, Aralık 2020’de başlandı. İsdemir ve Özçelik-İş Sendikası arasında yapılan İsdemir 27’nci Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 24 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen 8’inci oturumda bağıtlandı.

İŞVEREN VE İŞÇİ TEMSİLCİLERİ EN ÜST DÜZEYDE KATILDI

Toplantıya İsdemir’i temsilen OYAK Genel Müdürü ve İsdemir Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Savaş Erdem, OYAK İnsan Kaynakları Grup Başkanı Haluk Gümüşderelioğlu, İsdemir Yönetim Kurulu Üyesi Güliz Kaya ve İsdemir Genel Müdürü Mesut Keyfli katılırken, Özçelik-İş Sendikasını temsilen Genel Başkan Yunus Değirmenci, Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Recep Akyel, Ferhan Öner, Genel Sekreter Hicret Bozoklu, İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve Şube Yöneticileri katıldı.

‘İŞ BARIŞI’ VURGUSU

Yapılan açıklamada, ”Tesis, tüm dünyanın Covid-19 salgını nedeniyle zorlu günler yaşadığı bu süreçte, en önemli varlığı olarak gördüğü çalışanlarını korumaya ve iş barışını sağlamaya devam ettiğini bir kez daha gösterdi. Tesis, çalışanlarından aldığı güçle Türkiye için değer üretmeye devam edecek” denildi.

Etiketler: » » »
Share
247 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ