logo

İSTİKLAL MADALYASI VERİLMESİNİ MEKTUPLA TALEP ETTİLER

Kurtuluş Savaşı’nın önemli figürlerinden Gazi Gemi Alemdar’a İstiklal Madalyası verilmesi talep edilen mektuplar, PTT Filateli Servisi tarafından Gazi Gemi Alemdar anısına bastırılan özel zarflarla devlet büyüklerine gönderildi.

Gazi Gemi Alemdar anısına PTT Filateli Servisi tarafından bastırılan özel zarflar, tüm Türkiye’de aynı anda satışa çıkarıldı. Gazi Gemi Alemdar’a İstiklal Madalyası verilmesi talep edilen mektuplar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlar, siyasi partilerin genel başkanları ve milletvekillerine bu zarfların içine konularak PTT yoluyla gönderildi. 

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, öncülüğünü yaptıkları etkinlik hakkında yaptığı değerlendirmede, Ereğli’nin ticari ve sınai gelişiminin yanı sıra yörenin sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleri ile coğrafi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı bağlamında da desteklerini sürdürdüklerini belirtti. 

KELEŞ, “UMARIM AMACIMIZA ULAŞABİLİRİZ”

Keleş, Kdz. Ereğli’nin Milli Mücadele sürecindeki en önemli imzası Gazi Gemi Alemdar’ın İstiklal Madalyası’na kavuşması için girişimleri de üstlendiklerini kaydederek, “Karadeniz Bölge Komutanlığının, Kdz. Ereğli Belediye’sinin girişimleri ve ilçede faaliyet gösteren tersanelerin destekleri ile müze gemi olarak inşa edilen ve ilçe turizminin gözdesi haline gelen Gazi Gemi Alemdar’ın ve Kdz. Ereğli’nin İstiklal Madalyası ile onurlandırılabilmesi adına girişimlerde bulunuldu; 2020 yılında Zonguldak milletvekillerinin birlikte hazırladıkları kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sundular. Ancak Meclisimizin yoğun gündemi ve farklı bölgelerden iletilen aynı konudaki talepler nedeni ile karar süreci uzadı. Kdz. Ereğli TSO olarak Alemdar’ın İstiklal Madalyası ile onurlandırılması, Kdz. Ereğli tarihine, ilçemizde yaşayan insanların milli birlik ve beraberliğe verdikleri önemi ve tarihin her döneminde gösterdikleri vatanperverlik örneğinin ödüllendirilmesi anlamını taşıyor. Bu nedenle bu konu bizim için büyük önem arz ediyor. Bu konuda desteklerimizi uzun süredir her platformda dile getiriyoruz. Biliyoruz ki bu girişimin gündem oluşturması, TBMM’mizin çalışmaları arasında yer alan pek çok konunun içerisinde ön plana çıkabilmesi, ilçe olarak sahip çıkmamızla ilişkili. Bizim ilçe olarak bu noktada elimizden gelenin de ötesinde çaba harcamamız gerekiyor. Bugün Cumhurbaşkanımıza, TBMM’deki 600 Milletvekilimize, siyasi parti başkanlarımıza bir mektupla bu konuyu aydınlatıcı bir mektup gönderiyoruz, umarım amacımıza ulaşabiliriz.”ifadelerine yer verdi. 

Konuşmanın ardından programa katılan AK Parti İlçe Başkanı Av. Saffet Bozkurt, İYİ Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr. Evrim Balbaloğlu, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Gazi Gemi Alemdar’a ‘İstiklal Madalyası’ verilmesini içeren mektupları özel basım zarflarla PTT aracılığıyla gönderdi.

Share
206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ