logo

JAPON MATEMATİKÇİ PROF. YAMAMOTO’DAN ÖZÖLÇER’E ZİYARET

  • ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, bir süredir ZBEÜ Matematik Bölümü’nde kısmi zamanlı profesör olarak görev yapan ve KISES-2024 Sempozyumuna davetli konuşmacı olarak Zonguldak’a gelen Prof. Dr. Masahiro Yamamoto’yu makamında ağırladı.

Endüstriyel matematiğin önde gelen isimlerinden biri olup, uzaktan algılama ve tahribatsız değerlendirme alanlarının teorik altyapısını oluşturan, ters problemler teorisi ve kesirli türevler hesabı üzerine çalışmalarıyla bilinen Tokyo Üniversitesi Matematik Enstitüsünden Prof. Dr. Masahiro Yamamoto, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’e ziyarette bulundu. Ziyarette ZBEÜ Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Demir, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fikret Gölgeleyen ve Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Yusuf Kaya da yer aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Özölçer, Prof. Dr. Masahiro Yamamoto’nun deneyimi ve alana dair geniş bilgi birikimiyle ZBEÜ öğrencileri için büyük bir şans olduğunu dile getirerek hem öğrencilerin tezlerindeki danışmanlığı hem de bölüme ve ZBEÜ’ye yaptığı katkılardan ötürü kendisine teşekkür etti. Prof. Dr. Masahiro Yamamoto ise hem misafirperverliğinden ötürü hem de bu süreçte kendisine sürekli teşvik ve desteklerde bulunması sebebiyle başta ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer olmak üzere tüm yöneticilere teşekkürlerini sundu.

Prof. Dr. Masahiro Yamamoto, 10-11 Mayıs tarihlerinde ZBEÜ Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “Karaelmas International Science and Engineering Symposium” (KISES-2024)’da davetli konuşmacı olarak yer alacak.

Paylaşın:
226 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ