logo

KADİR GECESİ MESAJLARI

İslam Alemi için Kadir Gecesi; Tanrıdan af dileme, bağışlanma ve günahlardan arınma mevsimi olduğuna inanılan ramazan ayının en önemli değeridir.

İnanışa göre ; Yaratıcı Yüce Allah, Kadir Gecesi’nde Kur’an’ı Hz. Peygamber’e indirdiği o geceyi, içinde Kadir Gecesi bulunmayan bin aydan hayırlı kılarak ona özel bir değer vermiştir. Kadir kelimesi sözlükte, “güç, şeref, hüküm, kıymet” anlamlarına gelir. Kadir Gecesi ise dinî literatürde “Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı gece” anlamında kullanılmakta ve günün anlam ve önemine uygun ibadetler yapılır.

Kdz. Ereğli Belediyesi, İlçe Müftülüğü işbirliği ile Kadir Gecesi programı düzenledi. Belediyenin sosyal medya hesaplarında canlı yayınlanacak programda günün anlam ve önemine uygun konuşmalar ve dualar yapılacak.

———
Yayın kurulumuza ulaşan Kadir gecesi mesajları ise şöyle :

SAFFET BOZKURT/ AK PARTİ KDZ. EREĞLİ İLÇE BAŞKANI

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir Gecesi, feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan bir gecedir. Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın da sevincini yaşıyoruz. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli; bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elimizi uzatmalıyız.

Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde, mübarek gün ve gecelerin önemini daha iyi idrak ederek; bu mübarek gecede, bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün vatandaşlarımız için sevginin, barışın ve huzurun hakim olması en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm İslâm Alemi’nin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu gecenin insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olması temennisiyle Cenab-ı Allah’tan hepimizi sağlık ve huzur içerisinde Ramazan Bayramı’na ulaştırmasını diliyorum.”


OP.DR. EVRİM BALBALOĞLU / İYİ PARTİ KDZ. EREĞLİ İLÇE BAŞKANI

Zor günler geçirdiğimiz fakat gelecek adına umudumuzu asla yitirmediğimiz bu günlerde, milletimizin üstündeki kara bulutların dağılıp, adaletin, barışın ve huzurun gelmesini Rabbimden niyaz ediyorum.
Dualarımız kabul, Kadir Gecemiz mübarek olsun.Share
1291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ