logo

KAMP VE KARAVAN ALANI DEĞERLENDİRME HEYETİ BARTIN’DA

Batı Karadeniz’de Kamp ve Karavan alanı tespit ve değerlendirme heyeti Bartın’da incelemelerde bulunuyor.

Kamp Karavan Turizmi saha çalışmaları Bartın’da devam ediyor.

Karadeniz Bölgesi’nin tarihi, kültürel ve tabiat güzelliklerini tanıtmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ve Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu iş birliğinde TR81 ve TR82 bölgelerinde kamp ve karavan alanlarının tespit ve değerlendirme çalışmaları başlatıldı.

ÇANKIRI, BARTIN, KARABÜK; ARDINDAN ZONGULDAK

9 Ağustos tarihinde Çankırı’dan başlayan çalışma, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Uzmanlarından Irmak Şarkir ve Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden katılan rehberler eşliğinde 17 Ağustos tarihinden itibaren Bartın’da devam ediyor.
Bartın, Karabük ve Zonguldak illerinde yapılacak çalışma kapsamında, bölgenin karavan turizminin uygun alanları tespitinin yanı sıra bölgenin önemli turizm noktaları ziyaretçilere tanıtılmış olacak.

GÖNÜLLÜ EREĞLİ’DEKİ ALANLARI YAZMIŞTI:

Öte yandan köşe Yazarımız Doğan Gönüllü, Kamp ve Karavan Federasyonu Başkanı Leyla Özdağ’nda dahil olduğu heyetin Kdz. Ereğli’de Subaşı ve Kireçlik Koyunda incelemeler yapacağını, bu kapsamda Batı Karadeniz Kamp Karavan Alanlarından en az bir tanesinin Ereğli’de olması gerektiğini, “KAMP KARAVAN ALANI EREĞLİ’YE ÇOK YAKIŞIR!” başlıklı yazısında kaleme almıştı.

Doğan Gönüllü’nün konu ile ilgili yazısını okumak için lütfen aşağıdaki görseli tıklayınız:

Share
517 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ