logo

KAMPÜS ALANI İMAR PLANI BELEDİYE MECLİSİNDE ONAYLANDI

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantılarının ikinci oturumunda eski hastane alanına fakülte yapılması konusundaki imar planı oy birliği ile meclisten geçti.

Kdz. Ereğli’nin gündeminde yıllarca yer tutan eski hastane alanına yeni fakülteler yapılması için bugün Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin ikinci oturumunda önemli bir karar alındı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında toplanan meclis yeni fakülteler yapılmasının önündeki tüm yasal engelleri kaldırdı, imar planını onayladı.

“EREĞLİ’NİN TARİHİNE KALACAK BİR KONUYA İMZA ATIYORSUNUZ”

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, emeği geçenlere teşekkür ederek “Ereğli’mize hayırlı olsun” dedi. Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Bugün çok mutluyum, Ereğli’nin tarihinde önemli noktalardan biridir bu konu. Sizlerde Ereğli’nin tarihine kalacak bir konuya imza atıyorsunuz. Bende dahil kendinizi şanslı olarak görebilirsiniz.Burada çok emeği geçenler var. Belediye başkanı olarak başta Kaymakamımız, Valimiz olmak üzere AK Parti, MHP, CHP, İyi Parti, Saadet Partisi tüm partilre, bütün STK’lara şükranlarımı sunuyorum. El birliğiyle çalıştık, el birliğiyle de bundan sonra çalışacağız. Yıllardan beri gündem olan ‘yapıldı, yıkıldı, hastane yerinden vazgeçildi, hastane yeri olmuyor’ gibi tevatürlerin hepsine bu kararla bir anda sizlerin imzalarıyla son noktayı koyduk. Milli Savunma Bakanlığı’ndan olumlu görüş geldi, bütün işlemler yapıldı, Belediye olarak da çok görev yaptık burada. Nato boru hattını dışarıda bıraktık. O işlemlerde bitti. Şuanda bu kararla Ereğli’de Üniversite alanının meşruiyeti sağlanmış oldu. Bundan sonra yapılacak işler, proje zaten teknik üniversite tarafından çiziliyor. Proje avam olarak bitmek üzere. Bundan sonra bir ifraz tefrik işlemleri kalıyor oda belediyemiz tarafından yapılacak. Oda bizim elimizde. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu Ereğli’nin ufkunu açacak konulardan birisidir. Ereğli için hayırlı uğurlu olsun.”

Belediye Meclisi Şubat ayı ikinci oturumunda gündemde bulunan diğer maddeler de görüşülerek karara bağlandı.

Share
536 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ