logo

KAMU, SİYASİ VE STK YÖNETİCİLERİNİN YENİ YIL MESAJLARI

2021 yılının sona ermesi, 2022 yılına başlanması nedeni ile Kamu Yöneticileri, Siyasiler ve STK yöneticileri basın açıklamaları ile yeni yıl kutlama mesajları yayınladılar.

Yayın Kurulumuza ulaşa kutlama mesajları şöyle :


Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz :

İlimizin çehresinin değişmesine yönelik devletimizce uygulamaya konulan proje ve çalışmaların büyük ivme kazandığını gördüğümüz 2021 yılını geride bırakırken, 2022 yılını karşılamanın heyecan, sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Her yeni yıl beraberinde yeni umutlar, başlangıçlar, fırsatlar ve yeni beklentiler getirmektedir.

Filyos limanının tamamlanması, altyapı çalışmaları hızla devam eden endüstri bölgesi ve serbest ticaret bölgesinde gelinen aşama, kurulum çalışmaları devam eden Organize Sanayi Bölgeleri, Girişim Sanayi Sitesi ile önemli mesafe kateden Filyos projesi ile birlikte ilimiz ve bölgemizde başlayan hareketlilik ve ilimizle ilgili diğer çalışmalar, projeler yeni yılda da artarak devam edecektir.

İlimizin ekonomik yönden gelişimi açısından çok önemli ve bir çıkış noktası olarak gördüğümüz turizm alanında da turizmin çeşitlendirilmesi, stratejisi iyi belirlenmiş etkin bir tanıtım yapılması, coğrafi işaretli markalaşma çalışmalarının arttırılması amacıyla oluşturulan “Turizm Tanıtım Çalışma Grubu” eliyle faaliyetlerimiz yeni yılda da sürecektir.

İlimiz için önemli destinasyonlar olarak gördüğümüz ve yapımı hızla devam eden Üzülmez Kültür Vadisi projesi, Maden Müzesi ve hemen yanı başındaki Eğitim Ocağının simülasyon sistemi ile bir bütünlük arz edecek şekildeki yeni düzenlemesi ile ilimizin doğal, kültürel ve jeolojik değerlerini ön plana çıkararak ilimize bir zenginlik katacak olan ve UNESCO Küresel Jeopark Ağına adaylık süreci başlayan “Zonguldak Kömür Jeoparkı” ile ilgili çalışmalarımız da hız kesmeden devam edecektir.

İlimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişimine ve her yönüyle tanıtımına katkısı olacağını düşündüğümüz yeni projeler üretmek, vatandaşlarımıza en iyi, en hızlı, etkin ve kaliteli hizmet sunmak için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2022 yılının ülkemize, Aziz milletimize,  tüm insanlığa barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini, bütün güzel beklentilerin gerçekleşmesini temenni ediyor; saygıdeğer halkımızın, tüm çalışanlarımızın, kolluk görevlilerimizin ve basın mensuplarımızın yeni yılını en içten duygularımla kutluyor; sevgi ve saygılar sunuyorum.


AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt

“2021 yılı bölgemizde yaşanan olumsuzluklara ve toplumsal barışımızı bozma teşebbüslerine rağmen; birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, ülkemiz genelinde eğitim, sağlık, ulaşım ve diğer alanlarda önemli yatırım ve projelerin hayata geçirildiği bir yıl oldu.

Her ne kadar tüm dünyada görülen Koronavirüs salgını ve ülkemizde yaşanan doğal afetler dolayısıyla 2021 yılından kalan bir karamsarlık ortamı oluşsa da 2022 yılından umut ve beklentilerimizi canlı tutarak, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla ilerleyişimizi sürdürüyoruz. 2021 yılı içerisinde gerek enerji alanında, gerekse savunma sanayi alanında atılan yerli ve milli teknoloji hamleleri bu ilerleyişin en somut örnekleridir.

Bizler de bu doğrultuda ilçemizde, hizmet sunmakla mükellef olduğumuz vatandaşlarımızın memnuniyetini esas alan bir anlayış içerisinde, kamu kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, muhtarlarımız ve ilçemizin diğer dinamikleri ile birlikte; birlik, beraberlik ve koordinasyon içerisinde, 2022 yılının şehrimizde en iyi şekilde geçmesi için zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi en verimli şekilde değerlendirerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; şehit ailelerimiz ve yakınları ile gazilerimiz başta olmak üzere; saygıdeğer hemşehrilerimiz ve milletimizin her ferdinin yeni yılını kutluyor, 2022 yılının ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”


Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı

Batı Karadeniz Bölgesi’nin ve Zonguldak şehrimizin rekabet gücünün artırılmasında ve sürdürülebilir kalkınmasında başlıca aktörlerden biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi,  geride bıraktığımız yıllarda olduğu gibi 2022 yılında ve geleceğe dönük olarak akademik ve bilimsel projelerdeki inovatif çalışmaları,  toplumla bütünleşen girişimci, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetleri ile ilimizin ve bölgemizin kalkınmasında önemli rol oynayan ve hızla büyüyen bir üniversite olmaya,  gelecek nesli şekillendirmeye devam edecektir.

Bu vesileyle 2022 yılının ülkemiz ve tüm insanlığa sağlık, barış, sevgi, mutluluk, huzur getirmesini temenni ediyor, Üniversitemiz mensuplarının,  sevgili öğrencilerimizin ve Zonguldak halkının yeni yılını en içten dileklerimle kutluyorum.


Share
286 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ