logo

KARDEMİR’DE YÖNETİM KURULU ADAYLARI BELİRLENDİ

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR) Genel Kurulu’nda yönetim kurulu adayları belirlendi.

KARDEMİR’den yapılan açıklamada, A grubundan Mustafa Yolbulan, Alparslan Bayraktar, Muhammet Ali Oflaz, Fatih Mehmet Erkoç, B grubundan; Yusuf Canbolat, Kamil Güleç, D grubundan; Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit olarak belirlendiği belirtildi. Açıklamada, SPK’yı temsilen bağımsız yönetim kurulu üyelerinin ise Erdal Erdem, Mustafa Aydın, Prof. Dr. Ercüment Arvas ve Ömer Demirhan’dan oluştuğu kaydedildi.

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan, gelişme ilgili yaptığı açıklamada Kardemir’in ülke, bölge ve sektöre açılarından önemine dikkat çekerek, “Atılan adımlar ve yapılan yatırımlar sayesinde fabrikamız ülkemizin pek çok stratejik ürününde dışa bağımlılığını sona erdirmiştir. Yıllar içinde ülke ekonomisinde önemli bir konuma gelen Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının geleceği için daha da güçlü bir yönetim yapılanmasına gidilmesine karar verilmiştir” dedi.

Şirket yönetiminde bugüne kadar Yolbulan ailesinden 5, Güleç ailesinden de 2 isim yönetim kurulunda yer aldı. Ancak, bağımsız adayların da bu aileler tarafından belirlenmesi 2017 yılında sona ererken, hakim hissedar aileler olarak bilinen Yolbulan ve Güleç aileleri, KARDEMİR’in bağımsızlarla birlikte oluşan 11 kişilik yönetiminde sadece 2 sandalyeye sahip olacak. (iha)

Kardemir’in Olağan Genel Kurulu’nun 2 Kasım 2020 Pazartesi günü, şirketin Eğitim ve Kültür Merkezinde saat 14.00’da yapılacağı açıklanmıştı. Gözler yarın ki Genel Kurula çevrildi.

Share
368 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ