logo

KAYMAKAM ÇORUMLUĞLU’NDAN İKİ KONUDA ÖNEMLİ UYARI!

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Koronavirüsle mücadele ve beklenen yoğun kar yağışı konusunda uyarılarda bulundu.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, yazılı açıklama ile Koronavirüs’le mücadelede daha dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu. Salgınla mücadelenin tüm hızı ile devam ettiğini hatırlatan ve zorunlu haller dışında kısıtlamalara uyulmadığının tespit edildiğini açıklayan Çorumluoğlu, açıklamasında şöyle dedi:

DENETLEMELERE AĞIRLIK VERİLECEK

“Muafiyetlere, ekonomik olarak üretimin ve hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın ikametlerine en yakın noktadan ihtiyaçlarını karşılamak maksadı ile izin verilmektedir. Bu maksatla denetlemelere önümüzdeki dönemde ağırlık verilecek olup, vatandaşlarımızın müeyyidelere maruz kalmamaları için dikkat etmelerinde fayda vardır. Unutulmamalıdır ki, koronavirüsten en kısa zamanda kurtulmamız için vatandaşlarımızın kurallara dikkat etmeleri ve birbirlerini de uyarmalarında büyük fayda vardır.”

“YOĞUN KAR YAĞIŞINA KARŞI TEDBİRLİ OLUNMALI”

Kaymakam Çorumluoğlu diğer uyarısında ise meteorolojik tahminlere göre Pazar gününden itibaren ilçemizde yoğun kar yağışı beklenmekte olduğunu bildirerek “Bu nedenle; Kamu kurumlarımız ve belediyelerimiz gerekli hazırlıkları yapmışlardır. Kar yağışının uzun süreceği beklendiğinden, vatandaşlarımızın da bu konuda gerekli tedbirleri almalarında fayda vardır. Bu süreçte 24 saat çalışma esasına göre hizmet edilerek, yoğun kar yağışı can ve mal kaybına sebebiyet verilmeden atlatılması beklenmektedir.
Vatandaşlarımızın karşılaştıkları zorlukları, Acil telefon numaralarına ivedi bildirmelerinde fayda vardır.” dedi.

Etiketler: » »
Share
307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ