logo

KAYMAKAM YAPICI, UZUN MEHMET’İ VE MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, ‘8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü’ mesajında, ” Taşkömürünü bularak, Ülkemiz ekonomisine yıllardır katkı sağlayan Uzun Mehmet’i, ayrıca kömür çıkartmak için canlarını feda eden tüm maden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, ‘8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömürün Bulunuş Günü’ mesajı yayınladı.

Mesajında taşkömürünün ekonomik ve stratejik önemine dikkat çeken Yapıcı şöyle dedi:

Uzun Mehmet’in kömürü bulması, ilimiz için olduğu kadar, Ülkemiz ekonomisi açısından da önemlidir.

Başta sanayi sektörü olmak üzere, enerji ve ham madde ihtiyacının karşılanması gibi birçok alanda kullanılan taşkömürü, demir-çelik endüstrisinin işlenebilir hale gelmesinde de büyük bir paya sahiptir. Bu durum, nitelikli taşkömürü ihtiyacı ve buna bağlı olarak, hammaddeye yakınlığından dolayı, ekonomimizde çok önemli bir yer edinen Demir Çelik Fabrikasının İlçemizde kurulmasına vesile olmuştur.

Maden ocaklarında çalışan işçilerimizin alın teri, emekleriyle çıkartılan, Ülke ekonomisine çok büyük katkı sağlayan, Taşkömürü ve diğer yer altı kaynaklarımız, bugün gelişen teknoloji ile birlikte, insanlığa faydalı olacak şekilde, çok daha verimli bir şekilde kullanılabilir hale gelmiştir. 

Bu anlamlı gün vesilesiyle, Taşkömürünü bularak, Ülkemiz ekonomisine yıllardır katkı sağlayan Uzun Mehmet’i, ayrıca kömür çıkartmak için canlarını feda eden tüm maden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

Paylaşın:
422 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ