logo

KAYMAKAMLIK TEDBİR VE ERTELEME KARARLARINI AÇIKLADI

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı; Hıfzıssıhha Kurulu’nun ilçede Koronavirüs (Kovid-19)’e karşı alınan tedbir ve erteleme kararlarını bildirdi.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığından yapılan açıklamada;25 Şubat 2020 tarihinde Kaymakamlık makamında yapılan “Koronavirüs (Kovid-19) Tedbirleri” toplantısına ek olarak, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantı kararlarına istinaden, genişletilmiş Hıfzıssıhha Kurulu’nun tekrar toplandığı belirtildi.

Toplantıda tüm kurumların görevleri çerçevesinde aldıkları kararlar ve yapacaklarının gözden geçirildiği ifade edilerek, ülke genelinde alınan kararlara ilave olarak, ilçe çapında alınması gereken hususların da görüşüldüğü kaydedildi.

Alınan kararlar şöyle açıklandı:

Tatoğlu Kültür Merkezi, Erdemir Kültür Merkezi (EKM)’deki Kültür ve Sanat faaliyetleri ikinci bir düzenlemeye kadar ertelenmiştir.

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’nün kapalı alandaki kısmı, ileri bir tarihe ertelenmiş, Atatürk Anıtındaki çelenk koyma kısmı icra edilecektir.

18-24 Mart tarihleri arasında yapılacak olan “Yaşlılara Saygı Haftası” etkinliklerinin tamamı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Karadeniz Ereğli Belediyesince Okullarımızın ve Camilerimizin ilaçlanması ile ilgili gerekli hazırlıklar yapılmış ve program dahilinde icra edilmektedir.

Toplu taşıma araçlarının dezenfeksiyon çalışmaları Belediyece kontrol edilecektir.

Zabıta Müdürlüğü tarafından fiyat denetimlerine devam edilecektir.

Devlet Hastanemiz, Özel Sağlık Kuruluşlarına bağlı tüm personelimize konu ile ilgili eğitimler verilmiş ve gerekli tedbirler alınmıştır.

Vatandaşlarımızın yapılacak bilgilendirmeleri dikkatlice takip etmeleri, kamu kuruluşlarınca alınacak tedbirlere uymalarını;

Ayrıca Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığı’nın https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/bulasicihastaliklar-anasayfa web sayfasından konuya ilişkin bilgileri takip etmeleri faydalı olacaktır.  

Share
1126 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ