logo

KAYMAKAMLIKTAN CUMA NAMAZI AÇIKLAMASI…

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı Cuma Namazı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada “Hava muhalefeti nedeniyle 15 Ocak 2021 Cuma günü Cuma namazı, Kdz.Ereğli İlçe Merkezinde; Tüm camilerimizde kılınacağı gibi, -Kdz.Ereğli Lisesi Kapalı Spor Salonu, -İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi Kapalı Spor Salonu ve -Kavaklık Mahallesindeki Gençlik ve Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda da kılınacaktır.” denildi.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne ait Şehit Vefa Karakurdu (Beyçayırı) Stadında Cuma Namazının kılınmayacağının vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Köylerde de ise tüm camilerimizde, cami içerisi ile bahçesi veya avlularında gerekli sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak Cuma namazı kılınabilecektir. Cuma namazı nedeniyle; -Cemaat yanında Ģahsi seccadelerini getireceklerdir. Koli, karton, çuval ve hasır vb. yaygılar kullanılmayacaktır. -Cuma namazı kılacak herkesin tıbbi bez maske kullanması zorunludur. Maskesi olmayan kiĢi/kiĢilerin cemaatle namaz kılmasına müsaade edilmeyecektir. -Cuma namazı kılınacak yerlerin giriĢlerinde, herkesin ellerini mutlaka dezenfekte etmesi ve vücut ısısının (ateĢ) ölçülmesi sağlanacaktır. -Namaz kılınacak yerler azami kapasitesine ulaĢtığında, buralara cemaatin girmesine müsaade edilmeyecektir. -Evde izolasyonda olan kiĢiler, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında olan vatandaĢlar ile hastalık belirtileri taĢıyanların evlerinde kalmaları esastır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Etiketler:
Share
273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ