logo

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NDEN 19 MAYIS’A ÖZEL PROGRAM

Kdz. Ereğli Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanacak olan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile aynı gün idrak edilecek Kadir Gecesi için özel program hazırladı. Şehrin 20 ayrı tepe noktasına kurulacak hoparlör sisteminden  gün boyu gençlik şarkıları yayınlanacak, akşam da İlçe Müftülüğü işbirliğiyle Kadir Gecesi Mevlid Programı düzenlenecek.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı geçtiğimiz yıl düzenlediği Oğuzhan Koç konseri ve kortej yürüyüşü etkinliğiyle kutlayan Kdz. Ereğli Belediyesi, bu yıl koronavirüs salgını şartlarına göre özel bir program hazırladı.

19 MAYIS COŞKUSU EVLERDE YAŞATILACAK

Belediye, şehrin 20 ayrı tepe noktasına özel hoparlör sistemi kurmak için çalışmalara başladı. 19 Mayıs’ta saat 14.00’ten itibaren gün boyu belli aralıklarla gençlik şarkıları ve Atatürk’ün sevdiği şarkılar yayınlanarak 19 Mayıs’ın coşkusu bütün Ereğli’yle yaşanacak.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin bir başka etkinliği de saat 18.00’de gerçekleştirilecek. 19 Mayıs’a özel Ogün Sinan’la görüntülü plak dinletisi belediyenin sosyal medya hesaplarından yayınlanacak.

Saat 12.00’de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ve Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kutlama mesajları hoparlörden yayınlanacak.

MEVLİD OKUTULACAK

Kdz. Ereğli Belediyesi, aynı gün akşamı idrak edilecek olan Kadir Gecesi için İlçe Müftülüğü ile işbirliğiyle Mevlid programı düzenleyecek. Belediye avlusunda bir araya gelecek olan din görevlilerinin Yasin-i Şerif Tilaveti, Mevlid-i Nebi ve İlahi programı belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

Mevlid programı, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Recai Albayrak’ın yapacağı dua ile sona erecek.

Share
299 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ