logo

KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ’NDEN FESTİVAL AÇIKLAMASI

Kdz. Ereğli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada; belediyenin bu yıl bir festival hazırlığı içinde olmadığı belirtildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada; belediyenin bu yıl bir festival hazırlığı içinde olmadığı belirtildi. Yapılan açıklama şöyle:

“ÖNCELİĞİMİZ HALKIN SAĞLIĞI”

“Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın, Türkiye Belediyeler Birliği’ne yaptığı “Yerel yönetimlerin kaynak ihtiyacının karşılanması için devreye girin” çağrısı ardından basında yer alan çeşitli yorumlar üzerine bu açıklamanın yapılması gereği doğmuştur.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Koronavirüsle mücadele sürecinde yaptığı çeşitli açıklamalarda bu yıl belediyenin gündeminde festivalin bulunmadığını açıkça ifade etmiş, son olarak Kadir Gecesi nedeniyle düzenlenen program öncesinde haber ajanslarına yaptığı açıklamada bunu “Önceliğimiz Ereğli halkının sağlığıdır. Bu ortamda festival gündemimizde değil. Herhangi bir çalışmamız yok” sözleriyle bir kez daha vurgulamıştır.

Karadeniz Ereğli Belediyesi bu yıl bir festival hazırlığı içinde değildir. Belediyemiz, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde önceliğini salgınla mücadeleye vermiş, halkın sağlığını esas almıştır. Evde kimsenin aç kalmaması için seferber olmuştur.”

Share
432 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ