logo

11 Kasım 2021

KDZ. EREĞLİ’DE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ’11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’ dolayısıyla 3 bin adet fidan toprakla buluşturulurken yıl sonuna kadar bu rakamın 33 bine ulaşacağı belirtildi.

’11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’ seferberliği kapsamında ‘Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes’ sloganıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı başlatılan fidan dikim etkinliği Kdz. Ereğli’de de yapıldı.

İlçeye bağlı Terzi Köyü Karaçam Boğazı Mevkii endüstriyel plantasyon sahasında gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine Kaymakam Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge Komutanlığı Merkez Komutanı Dz. P. Alb. Uğur Çelikten, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, daire amirleri, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Ereğli’deki etkinlikte bugün 3 bin adet fidan toprakla buluşurken, 24 hektarlık bu alanda yıl sonuna kadar 33 bin adet fidan dikileceği belirtildi. Öte yandan köylülerin aracılığıyla bu bölgeye kestane, ıhlamur gibi gelir getirici ağaçların da dikileceği öğrenildi. Tüm Türkiye’de bugün dikimine başlanan ağaçların sayısının yıl sonuna kadar 250 milyona ulaşması bekleniyor.(iha)

Etiketler:
Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ