logo

KDZ. EREĞLİ’DE RESMİ BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YAPILDI

Kdz. Ereğli’de Kurban Bayramı dolayısıyla resmi bayramlaşma programı düzenlendi. 

Kdz. Ereğli’de Kurban Bayramı dolayısıyla kaymakamlık ve belediyenin işbirliği ile bayramlaşma programı düzenlendi. 

İnönü Parkı’nda bulunan Cam Kafe’de düzenlenen programa Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorunluoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Nuh Boyraz, önceki dönem AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, siyasi partilerin ilçe başkanları, kurum ve daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

“TRAFİKTE DİKKAT EDELİM”

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, konuşmasında bayramlaşmayı kısıtlı imkanlarla pandemi kurallarına uygun olarak yapmayı uygun gördüklerini belirterek, “Kısıtlı imkanlarla kutladığımız son bayram olmasını temenni ediyorum. Pandemi kurallarının biraz daha yumuşatılması ile birlikte vatandaşlarımız yoğun bir şekilde ailelerini büyüklerini memleketlerini seyahate çıktılar. Bu sebeple yollarımızda şu ana kadar Ereğli ilçemizde ölümlü kazamız olmamakla beraber yaralamalı çok sayıda trafik kazamız oldu. Bu güzel bayramları bu güzel estanteneleri üzüntüye çevirmeyelim. Trafikte dikkat edelim.”dedi. 

“YOĞUN BAKIM VE ENTÜBE SAYILARINDA CİDDİ BİR ARTIŞIMIZ VAR”

Konuşmasında koronavirüs ile mücadelede ilçedeki son durumu da paylaşan Çorumluoğlu, “Ne yazık ki hayatın gerçekleri ile de baş başayız. En son ilçemizdeki vaka sayılarının azlığına rağmen yoğun bakım ve entübe sayılarında ciddi bir artışımız var. Bu demek oluyor ki bu bayramda biraz daha kurallara dikkat edeceğiz. Bayram namazından itibaren gördüm ki insanlarımız 1 Temmuz’dan sonra sanki Kovid ülkemizi terk etmiş gibi sarılmalar, daha sıkı sarılmalar ne yazık ki bayram sonrası için bizi biraz daha kuşkulandırıyor. Esnafımızın ve vatandaşımızın daha önceki sıkıntıları yaşamaması için ve Eylül ayından itibaren okullarımızı daha rahat açabilmemiz için Ağustos ayını çok dikkatli geçirmemiz gerekiyor. Artık biz varyantları takip edemez hale geldik. İşin en temeli birbirimiz ile mesafeyi koruyacağız ve aşımızı olacağız. Ülkemizin daha rahat olabilmesi için titiz bir çalışmaya ihtiyacımız var.”ifadelerine yer verdi. 

“DAHA FAZLA ÇALIŞMA YÖNÜNDE GAYRET GÖSTERİYORUZ”

Çorumluoğlu, Ereğli’de birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya özen gösterdiklerini kaydetti ve “15 Temmuz ve benzeri etkinlikler birlik ve beraberlik içerisindeki kutladığımız yaşadığımız etkinliklerdir. Siyasi görüşümüz birbirimizden farklı olabilir, yaşantımız da farklı olabilir Ereğli’de bu ülkede yaşayanların iyi bir yaşam sürmesi için birlik ve beraberliğimizden ödün vermemiz gerekiyor. Ereğli’nin, ülkemizin hizmete ihtiyacı var. İnşallah biz ekonomimizin daha iyiye gitmesi ile pandemi kurallarının hafifletilmesi ile birlikte bunu daha rahat gerçekleştirebileceğiz. İster kabul edin ister etmeyin ne yazık ki pandemi bizim yaşantımımızı ve ekonomimizi sekteye uğrattı. Ne kadar kurallara uyarsak normal yaşam ve ekonomiye daha rahat ulaşırız. Ereğli güzel bir memleket, burada yaşayan arkadaşlarımız belki fırsatını biliyorlar, bilmiyorlar ama bizim gibi 30 yıldır Türkiye’nin değişik noktalarını gören ve gezen kişi bunu daha net görebiliyor. Daha güzel daha yaşanabilir hale getirmek için bizlerin daha fazla çalışması gerekiyor. İlçe Kaymakamı ve beraberimdeki çalışma arkadaşlarımız, daire amirlerimiz olduğu halde daha fazla çalışma yönünde gayret gösteriyoruz”diye konuştu. 

Programda davetlilere ikramlarda da bulunuldu.

Share
416 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ