logo

KDZ.EREĞLİLİ BÜROKRATLAR ANKARA’DA BULUŞTU

Ankara’da görev yapan Kdz. Ereğlili bürokratların, 18 Haziran Perşembe günü MKE Kurumu Lokali’nde düzenlenen yemekli tanışma toplantısında ilk kez bir araya geldikleri açıklandı.

TCDD Genel Müdürlüğü Müşaviri İbrahim Kekeç’in sosyal medya sayfasındaki paylaşıma göre ; Ankara’daki Kdz. Ereğlililer, “KDZ EREĞLİLİ BÜROKRATLAR” adıyla WhatsApp üzerinden sosyal medya platformu kurdular. Grup üyeleri ilk girişim olarak, platformun faaliyetleri kapsamında Kdz. Ereğli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl dönümü olan 18 Haziran’da tanışma yemeği düzenledi.

KATILIM:

Toplantıya; TCDD Genel Müdürlüğü Müşaviri İbrahim Kekeç, Kültür ve Turizm Bakanlığı eski Genel Müdürü ve Başmüfettişi İrfan Önal, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı Hakan Gültekin, Adalet Bakanlığı Tetkik Hâkimleri Ömer Özdemir ve Ali Coşkun, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü Şefi Ömer Eraslan, MKE Silah Satış Müdürü Ercan Çetin’in katıldığı açıklandı. Ayrıca, katılmayı çok arzu etmelerine rağmen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, Yargıtay 16. Ceza Dairesi Üyesi Ergün Şahin, Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürü Niyazi Acar ve OSTİM Basın Müşaviri Korhan Gümüştekin’in ise mazeretleri nedeniyle katılamadıkları belirtildi.

PLATFORM GÜÇLENEREK DEVAM EDECEK

Platformun güçlenerek faaliyetlerine devam edeceğine dikkat çeken Kekeç, toplantı ile değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

“Esasen Mart ayında planladığımız ancak pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldığımız toplantımızda, Ankara’daki faaliyetlerimiz ve Kdz. Ereğli’ye dair neler yapabileceklerimizle ilgili bir yol haritası çizildi. Söz konusu Kdz Ereğlili Bürokratlar Platformuna, komşu ilçemiz Alaplılı bürokrat hemşehrilerimiz de dahil edilerek birlikte hareket edilmesi kararlaştırıldı. Toplantımızda ayrıca Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Üyesi iken Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı görevine atanan kıymetli hemşehrimiz Hakan Gültekin Bey’i tebrik ederek, hayırlı olması dileğinde bulunduk. Hali hazırda özgül ağırlığı çok yüksek olan platformumuz, önümüzdeki dönemdeki yeni katılımlarla çok daha güçlenmiş olacaktır. Artık Ankara’da Kdz. Ereğli rüzgârı esmeye başlamıştır. Kıymetli vakitlerini ayırarak davetimize icabet eden, mazeretleri nedeniyle de toplantıya katılamadıkları için üzüntülerini bildiren değerli hemşehrilerimiz ile müstesna mekanda bize güzel bir ev sahipliği yapan MKE’deki hemşehrimiz Ercan Çetin Bey’e çok teşekkür ediyorum. Yeni katılımlarla birlikte sayımızın hızla artacağı, özgül ağırlığı çok yüksek olan platformumuzun ilk toplantısının hayırlı olmasını diliyorum.”

KURTULUŞ GÜNÜNDE TOPLANTI VAR; MESAJ YOK!

Ankara’da düzenlenen toplantının 18 Haziran ‘Kdz. Ereğli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Günü’ne rast getirilmesine rağmen, açıklamada ‘Kurtuluş Günü Mesajının’ yer almaması ise dikkatlerden kaçmadı!

Etiketler: »
Share
594 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ