logo

KEAL MEZUNLAR DERNEĞİ’NDEN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE BURS

  • Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği bu yıl ilk kez, Liselere Geçiş Sınavında başarı gösteren ve Kdz.Ereğli Anadolu Lisesine kayıt yaptıran öğrencilere, yüzdelik dilimdeki başarı derecelerine göre 1500 ile 3000 TL arasında burs imkanı sağlayacak.

2005 yılında mezunları tarafından kurulan; dernek üyeleri, mezunlar ve KEAL arasındaki iletişimi sağlayarak, dayanışmayı arttırmak ve mezunların okulla olan bağlarını güçlendirmek amacıyla kurulan Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği, her yıl KEAL Kültürünün gelecek nesillere aktarılması amacıyla bir çok etkinlik ve proje gerçekleştiriyor.

Bu çalışmalar kapsamında bu yıl başlatılacak “KEALMED LGS Başarı Bursu Programı” ile; 2024-2025 Eğitim Öğretim yılında 2024 LGS sınavında, Türkiye genelinde %0,01-%3,99 yüzdelik dilim arasında yer alarak başarı elde eden ve Kdz. Ereğli Anadolu Lisesine kayıt olan öğrencilere burs imkanı sağlanacak. Program sayesinde başarı sağlamış öğrencilerin teşvik edilmesi, eğitimlerine katkı sağlanması ve öğrencilerin daha fazla desteklenmesi hedefleniyor.

Kontenjan ile sınırlı program kapsamında, Ekim 2024-Mayıs 2025 dönemini kapsayan 8 aylık süreçte; %1’lik dilime giren 3 öğrenciye aylık 3.000 TL, %2’lik dilime giren 3 öğrenciye aylık 2.500 TL, %3’lük dilime giren 3 öğrenciye aylık 2.000 TL, %4’lük dilime giren 3 öğrenciye aylık 1.500 TL başarı bursu verilecek.

Burs programından yararlanmak isteyen adayların, şartları sağlamaları halinde, 23 Ağustos 2024 Cuma tarihine kadar https://lgsbursu.kealmed.com adresinden online olarak ya da KEAL Mezunlar Derneği ya da okul yönetimi ile iletişime geçerek başvuru formunu doldurmaları ve açıklanan prosedüre göre başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Paylaşın:
151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ