logo

KEAL MEZUNLAR GÜNÜNE DÜNYANIN HER YERİNDEN YOĞUN İLGİ

  • Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi (KEAL) mezunları, Geleneksel Mezunlar Günü etkinliğinde bir araya geldi.  Dünyanın ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden programa katılan mezunlar, okul yıllarını anarak hem nostalji yaşadı, hem de birbirleriyle yeniden bağ kurma fırsatı buldu.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği (KEALMED) tarafından düzenlenen ‘Geleneksel Mezunlar Günü’ programı 18 Mayıs Cumartesi günü okul binasında gerçekleştirildi.

Programa; Amerika’dan, İngiltere’den, Almanya’dan, Polonya’dan, Suudi Arabistan’dan, Kıbrıs’tan ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen yaklaşık 350 mezun aileleri ve çocukları ile birlikte katıldılar.

Yıllar sonra dönem arkadaşları ve öğretmenleri ile okullarında bir kaç saat geçirmenin mutluluğunu yaşayan ve hasret gideren mezunlar, okul günlerine dair anılarını da tazeledi. Mezunlar; okulun önünde, bahçede, koridorlarda, sınıflarda, spor salonunda bol bol fotoğraf çektirerek anı ölümsüzleştirdi. 

Spor salonunda düzenlenen etkinlikte ise bu dönem onur konuğu olan 1984, 1989, 1994, 1999, 2004, 2009, 2014 ve 2019 mezunlarına, daha önce görev yapmış okul öğretmenleri tarafından anı plaketleri takdim edildi.

KEAL Okul Müdürü Selçuk Altın, açılış konuşmasında, pandemi ve deprem güçlendirme süreci sonrasında yaşananları özetleyerek, Geleneksel Mezunlar Günü programı nedeniyle yıllar sonra yeniden okullarına gelen mezunlara teşekkür etti.

KEALMED Başkanı Aykut Ateş, konuşmasında Mezunlar Derneğinin bu dönemki çalışmalarından ve hedeflerinden bahsederek, KEAL kültürüyle yetişen mezunların dünyanın her noktasında başarılı bireyler olarak örnek olmaya devam ettiğine değindi. Ateş, geçen yıl hayatını kaybeden Müzik Öğretmeni Suat Aykan’ı da bir kez daha anarak, etkinliğin gerçeklemesinde emeği olan başta okul müdürü Selçuk Altın’a, okul idarecilerine, derneğin yönetim kurulu üyelerine ve görevli öğrencilere teşekkür etti.

Program kapsamında 2013 yılında hayatını kaybeden beden eğitimi öğretmeni ve basketbol antrenörü Galip Baysal anısına da mini bir basketbol maçı gerçekleştirildi.  Ayrıca Öğretmenler Ayşe Mine Göney ve Müşfik Eker’in yeni kitapları için imza etkinliği de düzenlendi.

KEAL logolu ürünlerin bulunduğu hediyelik eşya standında derneğe bağış toplanırken, mezunlardan birinin projesi kapsamında ayrı bir stanttaki mandala görselleri ile LÖSEV’e destek toplandı.

Okuldaki etkinlik bahçede Ereğli pidesi ikramı ile son buldu.

GALA GECESİ’NDE BİR ARAYA GELDİLER

Aynı günün akşamında ise KEAL mezunları Tims Fabrika davet salonunda düzenlenen Gala Gecesi’nde buluştu.  Gecede, Mezunlar Günü’ne ilk kayıt olan mezuna ve en çok katılan dönem mezunlarına küçük hediyeler takdim edilirken, 19 Mayıs 2005 yılında kurulan KEALMED’in doğumgünü ile birlikte yine bazı mezunların doğum günleri ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı pasta kesilerek büyük bir coşkuyla kutlandı.

Anlamlı gecede; mezunlar Günü için ailesiyle birlikte özelikle Amerika’dan gelen, 1984 yılında AFS Kültürlerarası Değişim Programı ile bir dönem KEAL’de eğitim gören resim sanatçısı Gale Whitman’in yağlıboya tablosu ve illüstrasyon çalışmalarını içeren poster ve kitapları, derneğin “Eğitimde Fırsat Eşitliği” çalışmaları kapsamında satışa çıkarılarak, KEALMED’in burs fonuna destek sağlandı.

Paylaşın:
272 Kez Görüntülendi. Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ