logo

KEAL ÖĞRENCİLERİ MESLEKLERİ BİRİNCİ AĞIZDAN DİNLEDİ

Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi(KEAL) Yönetimi, ‘2022 Kariyer Günleri’ kapsamında farklı meslekten 45 katılımcıyı öğrencilerle buluşturdu. Nitelikli etkinlik öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 40. yılına giren ve köklü geçmişi ile bugüne dek çok sayıda başarılı mezun yetiştiren Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi(KEAL)’nin yönetimi, öğrencilerin meslek seçiminde en doğru kararları alabilmeleri için hazırladığı etkinliklerle yol göstermeye devam ediyor.

14 Ocak Cuma günü düzenlenen ‘KEAL 2022 Kariyer Günleri 2022’ programı kapsamında bir çoğu KEAL mezunu olan, alanlarında yetkin 45 katılımcı; öğrencileri mesleki gelişim konusunda bilinçlendirirken, eğitim süreçlerini ve iş tecrübelerini paylaştı.

9 ve 10. sınıf öğrencilerinin ders seçiminde, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin ise meslek seçiminde doğru tercih yapmalarına rehberlik etmesi hedeflenen etkinlik, 3 ders saati boyunca, 32 farklı sınıfta gerçekleşti.

GÖNÜLLÜ GAZETECİLİĞİ ANLATTI

Gazetecilik mesleğini tanıtmak üzere toplantı salonunda konuşma yapan Kdz. Eeğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Başkanı ve Haber Hayat Yayıncılık Kurucusu ve yazarı Doğan Gönüllü’yü dinleyen öğrenciler ise gazeteciliğin temel ilkeleri, gazetecinin objektifliği, ilginç anıları ve mesleğin zor tarafları gibi sorular yönelttiler. Gönüllü’de demokrasinin dördüncü temel gücü olarak tariflediği gazeteciliği; “Merak, araştırma doğruya ulaşma ve paylaşma sorumluluğu” olarak özetlediği mesleği, gençlere önerdi.

Tanınmış bir çok kişinin konuşmacı olarak katıldığı etkinlik sonunda konuklara hediyeleri takdim edilirken, okulun önünde etkinliğin anısına toplu fotoğraf çekildi.

Share
746 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ