logo

23 Kasım 2021

KELEŞ, “GAZİ GEMİ ALEMDAR TEMALI ÖZEL GÜN ZARFI BASTIRILDI”

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, Gazi Gemi Alemdar anısına PTT Filateli Servisi tarafından bastırılan özel zarfların 24 Kasım 2021 tarihinde PTT Karadeniz Ereğli Şubesi ile tüm Türkiye’de aynı anda satışa çıkacağını bildirdi. Keleş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; yarın Gazi Gemi Alemdar’ın İstiklal Madalyası ile onurlandırılması temennisinde bulunulan mektupları hazırlanan zarflarla Ereğli PTT şubesinden devlet büyüklerine göndereceklerini ifade etti. 

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, yazılı bir açıklama yaparak, Oda olarak Karadeniz Ereğli’nin ticari ve sınai gelişiminin yanı sıra yörenin sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleri ile coğrafi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı bağlamında desteklerini sürdürdüklerini belirtti. 

Keleş, bu bağlamda Oda olarak Kdz. Ereğli’nin Milli Mücadele sürecindeki en önemli imzası Gazi Gemi Alemdar’ın tanıtımı için yürütülen çalışmaları hızlandıracak bir projeyi de desteklediklerini kaydetti. 

Gazi Gemi Alemdar’ın İstiklal Madalyası’na kavuşması için girişimleri üstlendiklerini açıklayan Keleş, yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“BİZİM İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

“Karadeniz Bölge Komutanlığının, Kdz. Ereğli Belediye’sinin girişimleri ve ilçede faaliyet gösteren tersanelerin destekleri ile müze gemi olarak inşa edilen ve ilçe turizminin gözdesi haline gelen Gazi Gemi Alemdar’ın ve Kdz. Ereğli’nin İstiklal Madalyası ile onurlandırılabilmesi adına girişimlerde bulunuldu; 2020 yılında Zonguldak milletvekillerinin birlikte hazırladıkları kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sundular. Ancak Meclisimizin yoğun gündemi ve farklı bölgelerden iletilen aynı konudaki talepler nedeni ile karar süreci uzadı. 

Kdz. Ereğli TSO olarak Alemdar’ın İstiklal Madalyası ile onurlandırılması, Kdz. Ereğli tarihine, ilçemizde yaşayan insanların milli birlik ve beraberliğe verdikleri önemi ve tarihin her döneminde gösterdikleri vatanperverlik örneğinin ödüllendirilmesi anlamını taşıyor. Bu nedenle bu konu bizim için büyük önem arz ediyor. Bu konuda desteklerimizi uzun süredir her platformda dile getiriyoruz.

“ÖZEL GÜN ZARFI BASTIRILDI”

Biliyoruz ki bu girişimin gündem oluşturması, TBMM’mizin çalışmaları arasında yer alan pek çok konunun içerisinde ön plana çıkabilmesi, ilçe olarak sahip çıkmamızla ilişkili. Bizim ilçe olarak bu noktada elimizden gelenin de ötesinde çaba harcamamız gerekiyor. Kamuoyunun desteğini alabilmek için yürüttüğümüz iletişim çalışmalarımızı üyemiz araştırmacı, yazar ve çizer Kurtuluş Ayyıldız’ın Alemdar Gemisi temalı eserleri ile destekleyeceğiz. Sayın Ayyıldız’ın Gazi Gemi Alemdar Kitabı ve çizgileri ışığında PTT Filateli Servisince Alemdar’ın 100. Yılı içinde Özel Gün Zarfı bastırdığını öğrendik.  

İSTİKLAL MADALYASI TALEBİ MEKTUPLA İLETİLECEK

24 Kasım 2021 tarihinde Alemdar temalı ve logolu ilk gün damgası ile tüm Türkiye’deki PTT şubelerinde satışa sunulacak olan zarflarla, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere TBMM Başkanımıza, devlet büyüklerimize, siyasi partilerin yöneticilerine, milletvekillerimize ve her fırsatta bizden desteğini esirgemeyen TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile tüm sivil toplum örgütlerinin yöneticilerine, Alemdar ile ilgili kısa bilgiyi ve Gazi Gemi Alemdar’a İstiklal Madalyası isteğimizi talep ettiğimiz bir mektubu posta yolu ile ileteceğiz.  Bu olayın gerçekleşmesinde emeği olan Kurtuluş Ayyıldız’a ve bu özel gün zarfının bu yılki PTT Filateli Emisyon listesine dâhil edilmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’a da teşekkürlerimi bir kez daha sunmak istiyorum. 

Gazi Gemi Alemdar’ın İstiklal Madalyası ile onurlandırılmasını temenni ettiğimiz mektuplarımızı, üyelerimizin ve değerli basın mensuplarının da katılımları ile 24 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 11.00’da Kdz. Ereğli Merkez PTT Şubesinden, ilk damgayı vurarak yollayacağız. O gün gücümüze güç katmak isteyen tüm Ereğlilileri yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.”

Share
150 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ