logo

KENT KONSEYİ İLE ERMED ARASINDA SICAK TEMAS!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kent Konseyi yönetimi, Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) yönetimine ziyarette bulundu. ERMED Başkanı Doğan Gönüllü, ziyaretteki konuşmasında Kent Konseyi ile beraber de çalışmak istediklerini ifade etti ve “İşbirliği halinde bu şehrin gelişmesi için ne gerekiyorsa birlikte yapmaya; işbirliğine hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çünkü hepimiz bu şehirde yaşıyoruz, ortak paydamız da Karadeniz Ereğli’dir.”dedi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Kent Konseyi yönetimi, Kdz. Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) yönetimine ziyarette bulundu.

Kent Konseyi başkanı Osman Yavuz, ziyarette yaptığı konuşmada, göreve seçilmelerinin ardından hayata geçirdikleri bazı projeleri anlattı.

Bunlar arasında, Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı en önemli etken olan ‘aşı’yı gündemde tutmaya çalıştıklarını anlatan Yavuz, “bu doğrultuda, ilçe merkezimizdeki sinyalizasyon sistemlerindeki ışıklara ‘Aşı Olun’, ‘Sağlıklı Kalın’ türünden yazılar yazılmasını sağladık. Bunun meyvelerini de aldığımız görüyoruz. Hastanelerde gün içinde verilebilen aşı randevularının, yoğunluk nedeniyle bir haftaya kadar yayıldığını öğrendik” dedi.

Çalışmalarında Ereğli Belediyesinden de destek aldıklarını anlatan yavuz, şunları kaydetti:

“Göreve seçilmemiz ardından ziyaretlerde bulunduk, misafirlerimizi kabul ettik. Onları dinliyoruz,. Önerilerini alıyoruz. Aralarında uygun olanları da Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza yada ilgili mercilere iletiyoruz. Bu amaçla işimizden ve zamanımızdan da fedakarlık ederek, Ereğli ve Ereğli halkına ne verebilirsek, yoldaki bir taşı kaldırıp kenara koyabilirsek, o anlamda kendimi başarılı görürüm.

“AŞI OLUN, SAĞLIKLI KALIN!”

Bu arada, pandeminin de önüne geçebilmek amacıyla çalışmalarımız oldu. bu doğrultuda, ilçe merkezimizdeki sinyalizasyon sistemlerindeki ışıklara ‘Aşı Olun’, ‘Sağlıklı Kalın’ türünden yazılar yazılmasını sağladık. Bunun meyvelerini de aldığımız görüyoruz. Hastanelerde gün içinde verilebilen aşı randevularının, yoğunluk nedeniyle bir haftaya kadar yayıldığını öğrendik. 

Acheron Vadisi’ndeki kazı çalışmaları hızla devam ediyor. Bu çalışmayı bir an önce sonuçlandırıp, Ereğli’yi, o bölgenin gerek tarihi ve turizmi olarak, gerekse Milli Eğitime kazandırılması için çalışma yapıyoruz. 

4 DUYU PROJESİ

Yine ilçemizde geçmiş yıllarda Kent Konseyi tarafından kurulan “4 Duyu” projesi için mevcut Fen Lisesi binasının bodrum katı düzenlenmiş, Ancak, söz konusu yerde yüksek rutubet ve koku oluşması nedeniyle bu amaç için uygunluğunun doğru olmadığını belirledik. Bu amaçla, görme engelli vatandaşlarımız ve toplumun da bu yöndeki duyarlılığını artırabilmek amacıyla, 4 Duyu alanının, uygun olabilecek bir başka yere taşımayı planlıyoruz. Tamamen karanlık alanda oluşturulacak bu merkezde çeşitli objeler oluşturup, görme engelli bir vatandaşın duyularıyla nasıl yaşamına yön verdiğinin görülmesini istiyoruz.” 

Yavuz, bölgede, özellikle arıcılığın yangın olduğunu hatırlatarak, “500 adet ıhlamur fidanımız mevcut. Bunları dikmek amacıyla arazi temini çalışma başlattık. Bu sayede arıcılarımıza da katkı sağlamış olacağız” diye konuştu.

GÖNÜLLÜ: “İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLALIM”

ERMED Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Gönüllü de, Kent Konseyi’nin, İlçedeki projelerin gelişmesine büyük katkı sağlayacak potansiyele sahip olduğunu savunduğu konuşmasını, şöyle sürdürdü:

“Bu sembolik olarak da kullanılabilir ama fonksiyonel hale getirecek olan da sizlersiniz. Biz gazeteciler ve Derneğimiz ERMED olarak sizden beklentimiz; bu görevi fonksiyonel olarak layıkıyla yerine getirmenizdir. ERMED Yönetimi ve üyeleri olarak beraber de çalışmak isteriz. İşbirliği halinde bu şehrin gelişmesi için ne gerekiyorsa birlikte yapmaya; işbirliğine hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çünkü hepimiz bu şehirde yaşıyoruz, ortak paydamız da Karadeniz Ereğli’dir. Medya olarak görevimiz, kente faydalı çalışmaları alkışlamak, olumsuz olduğunu algıladıklarımızı da eleştirmektir. Elbette burada meslektaşlar olarak farklı görüşlerde de olabiliriz.”

Dernek Mali Sekreteri Aykut Ateş de, Kent Konseyi’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini, özellikle aşı kampanyasına yönelik çalışmalarını çok yerinde bulduklarını ve Konseyi kutladıklarını dile getirdi.

Ülkenin birçok yerinde meydana gelen orman yangınlarına da dikkat çeken Yavuz, Gönüllü’ye çam fidanı hediye etti.

ERMED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fikri Kapan’ın da hazır bulunduğu ziyarette; Yavuz ile birlikte ziyarette yer alan; Kent Konseyi Genel Sekreteri Cengiz Yılmaz, Kadın Meclisi Başkanı Arzu Yazıcı, Kent konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Sertaç Yılmaz, Üyeler Songül Özenç ve Şenol Azman ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Paylaşın:
340 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ