logo

MEVLİD GECESİ KUTLANIYOR…

Mevlid Gecesi münasebetiyle, bu akşam saat 21.00’de ülke genelindeki tüm camilerin minarelerinden salavatlar okunacağını duyuran Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Ülkemizin tüm minarelerinden yükselecek salavatlara aziz milletimizi iştirak etmeye davet ediyorum” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla, Mevlid Gecesi münasebetiyle bu akşam saat 21.00’de ülke genelindeki tüm camilerin minarelerinden salavatlar okunacağını bildirdi. Minarelerden okunacak olan salavatlara vatandaşları eşlik etmeye davet eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, paylaşımında şunları kaydetti:

“Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s) Efendimizin dünyayı şereflendirdiği Mevlid Gecesi olan bu mübarek gecede saat 21:00’de ülkemizin tüm minarelerinden yükselecek salavatlara aziz milletimizi iştirak etmeye davet ediyorum. Salât ve Selâm Senin Üzerine Olsun Ey Âlemlere Rahmet Nebi!”

Bilgi notu : Mevlid gecesi, Rebiul-evvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir. Bu yıl 28 Ekim Çarşamba gecesine denk geliyor. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in doğum günüdür ve bütün Müslümanların bayramı olarak kabul edilir, bu gece yapılan duaların kabul olduğuna inanılır.

Etiketler:
Share
227 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ