logo

MİLLİ EĞİTİM İKİ ALANDA AKREDİTE OLDU

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Okul Eğitimi” ve “Mesleki Eğitim” alanlarında akredite oldu.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ; Erasmus+ Programı, Okul Eğitimi Alanında Erasmus Akreditasyonu kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan başvuruların değerlendirme süreci tamamlandı.

Türkiye geneli sunulan 240 başvurudan uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınırken ve bağımsız dış uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Okul Eğitimi” ve “Mesleki Eğitim” olmak üzere 2 alanda Erasmus Akreditasyonuna hak kazandı. Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye Ulusal Ajansı tarafından gelecek 7 yıl için akredite edildi.

TOSUN TEŞEKKÜR ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun,”2020-2027 yıllarını kapsayan akreditasyon programı kapsamında Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “Okul Eğitimi” ve “Mesleki Eğitim” 2 alanda akredite olmasının Zonguldak adına önemli bir gelişme olduğunu belirterek; “Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz bu sayede eğitim programları ile yurt dışına gidebilecek; öğrencilerimiz dil eğitimleri alabilecek, öğrencilerimiz yurt dışında staj yapabilecekler, proje kazanımlarını ilimizdeki okullarımıza deneyim paylaşımı yoluyla aktarabileceklerini ifade ederek, akreditasyon başvuru sürecinde ve bundan sonraki çalışmalarımızın başarılı yönetilmesinde emek veren tüm ekip üyelerine teşekkür ediyorum. Ülkemizin mutlu çocuklar, güçlü Türkiye idealine katkı sunacağından şüphem yok. İlimize ve tüm paydaşlara hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Share
194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ