logo

MİMAR GENÇLER HANDE İLE SEFA, SANAL TÖRENLE NİŞANLANDI

Kdz. Ereğli’den Ülkü-Doğan Gönüllü çiftinin kızı Yüksek Mimar Hande ile Konya’dan Ayfer-Nuri Aydemir ailesinin oğlu Yüksek Mimar Sefa, Koronavirüs tedbirleri nedeni ile sanal törenle nişanlandı.

Kdz. Ereğli’de Gazetemiz Sahipleri Ülkü-Doğan Gönüllü çiftinin İstanbul’daki Yüksek Mimar kızı Hande ile Konya’dan İş insanı Ayfer-Nuri Aydemir ailesinin yine İstanbul’daki Yüksek Mimar oğlu Sefa, sanal törenle nişanlandı.

Nişan töreninin koronavirüsle mücadele kapsamında sanal ortamda gerçekleşmesinin ise ilginç ve örnek alınası bir hikâyesi var! 

KISMET BÖYLEYMİŞ” DEDİLER VE…

İstanbul’da özel sektörde İç Mimar olarak çalışan meslektaş gençler ve Konya ile Kdz. Ereğli’de yaşayan aileleri, aylar öncesinde nişan töreni için 21 Mart Cumartesi akşamı Kdz. Ereğli’de bir araya gelmek için sözleştiler.

Ancak, duyarlı gençler ve aileleri, son dönemde koronavirüsle mücadele kapsamında alınan önlemleri dikkate alarak nişan töreninin aile arasında olsa bile kalabalık katılımla yapılmaması yönünde “kısmet böyleymiş” diyerek karar aldı.  Bunun üzerine, alınan tedbirler nedeni ile geçici olarak zaten evden çalışan mimar gençlere kendi aralarında yüzük takılması, ailelerin ise sosyal medya kanalı ile uzaktan görüntülü bağlanılması konusunda anlaşıldı. İlginç kararın; böylesine zor bir dönemde dahi, mutlu olayların iptali yada ertelenmesi yerine teknolojik destek ve karşılıklı anlayışla çözüm bulunması gerektiği ortak görüşünden yola çıkılarak alındığı öğrenildi.

İYİ DİLEKLER, SANAL İKRAMLAR VE HEDİYELER GIRLA GİTTİ!

Karar uygulanarak 21 Mart Cumartesi akşamı bilgisayar başına geçen gençlerin nişan yüzüğü kurdelesini Aydemir ailesinin sempatik kızı Diyetisyen Merve Aydemir, “hayırlı-uğurlu olsun” dilekleri ve uzaktan alkışlar arasında kesti.

Zaman zaman duygulu ve coşkulu anların yaşandığı, espriler arasında ikramların yapıldığı, hediyelerin sunulduğu sanal nişan, akrabaların evlerinden görüntülü katılımı ile sürdü. Sanal davetlilerin “Allah tamamına erdirsin” niyetlerini iletmeleri ve Kovid-19 vakalarının bir an önce sona ermesi, zor günlerin aşılıp bir araya gelebilme dilekleri ile son buldu.

Haber Hayat Yayıncılık Ekibi olarak, gençlere ve Gönüllü/Aydemir ailelerine hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Etiketler: » »
Share
1201 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

MİMAR GENÇLER HANDE İLE SEFA, SANAL TÖRENLE NİŞANLANDI” için 5 Yorum

 1. Suat Önder : diyor ki:

  Gençleri ve ailelerini kutluyorum.
  Örnek olacak güzel bir düşünce.
  Bu günlerde geçecek.
  Kalabalık katılımlı Düğününüz olacak inşallah
  Mutluluklar diliyorum.
  Sağlıkla kalın.

 2. Temel Günay : diyor ki:

  Allah tamamını erdirsin Hayırlı olsun gençlere ömür boyu mutluluklar dilerim

 3. turgut ergib : diyor ki:

  Ergin ailesi olarak dortyoldan gencleri tebrik eder mutluluklar dileriz darisi bizimki e diyerek selamlarimizi iletiriz

 4. ATEŞ BAKIŞ : diyor ki:

  Gençlerimizi yürekten kutluyorum. Corona virüsü ve etkilerini önemseyerek Nişanlarının kalabalık ortamda yapılması yerine Sanal ortamda yapılmasını gerçekleştirmeleri onların birbirlerine ne kadar bağlı ve Aile fertlerini korudukları gibi Yarınlarda kendi yuvalarını da daha çok koruyacaklarının işaretidir. Tebrikler güzel gençler daha güzel günlere daha güzel beraberliklere

 5. Sevgili Gönüllü ailesini kutluyor,gençlere ömür boyu mutluluklar diliyoruz..