logo

“MUHTARLARIMIZ DEVLETİMİZİN TAŞRADAKİ GÖZÜ VE KULAĞIDIR”

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeni ile yazılı açıklama yaparak “muhtarlarımız devletimizin taşradaki gözü ve kulağıdır.” dedi.

Çorumluoğlu, Muhtarlar Günü Kutlama Mesajında şu görüşlere yer verdi:  

“Muhtarlarımız, seçildikleri mahalle ve köylerde, devletimizin tüm kurumlarını temsil eden, görev yaptıkları bölgede vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracılık yapan ve yönetim sistemimizde önemli bir görev üstlenen temsilcilerimizdendir.

Seçildikleri köy ve mahallelerde vatandaşın sorunlarını birinci ağızdan dinleyip en iyi bilen, sorunların çözümünde, taleplerin yerine getirilmesinde ve takibinde aktif rol üstlenen muhtarlarımız devletimizin taşradaki gözü ve kulağıdır. 

Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, seçilmiş oldukları Köy ve Mahallelerindeki vatandaşlarımızın, ihtiyaç ve talepleri tespit ederek, yapılacak olan Kamu Hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görevi üstlenmektedirler.

Hem milleti, hem de devleti temsil etmek gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen Muhtarlarımız, vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar. 

Bu duygu ve düşüncelerle, kamu hizmetinin köylerimize ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında önemli bir görev üstlenen tüm köy ve mahalle muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Etiketler:
Share
252 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ