logo

MÜSİAD’DAN BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL VE DİYALOĞA DAVET

  • MÜSİAD Karadeniz Ereğli Şubesi tarafından bu yıl 24.’sü gerçekleştirilen Eğitim Başarı Ödül Töreni programında Ereğli, Alaplı ve Akçakoca ilçelerindeki lise ve dengi okullardan ilk üç dereceyle mezun olan 123 öğrenci ile ulusal yarışmalarda başarı elde etmiş öğrencilere ödülleri takdim edildi. Programda konuşan MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Kemal Gülbay, öğrencilere hitaben “iş dünyasıyla sürekli diyalog içerisinde olmanız, sizlere önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi.

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Şubesi’nin 1996 yılında başlattığı Eğitim Başarı Ödül Töreni programının 24.’sü MÜSİAD Genel Başkanvekili Ahmet Doğan Alperen’in de katılımıyla gerçekleştirildi.

12 Haziran Çarşamba günü 16.00-18.00 saatleri arasında Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

GÜLBAY: “BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLMELİ”

Daha sonra açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Kemal Gülbay, 1996 yılında başladıkları Eğitim Başarı Ödül Töreni programlarına pandemi ve geçen yıl yaşanılan 6 Şubat depremlerinden dolayı 4 yıl ara vermek zorunda kaldıklarını hatırlattı.

Başarının ödüllendirilmesi gerektiğine inandıklarını söyleyen Gülbay bugüne kadar bin 763 öğrenciyi ödüllendirdiklerini, bu yıl 24.’sünü gerçekleştirdikleri ödül töreninde ise Kdz. Ereğli, Alaplı ve Akçakoca ilçelerinden toplam 41 lise ve dengi okulun birinci, ikinci ve üçüncüsü olan 123 öğrenci ile 55. TÜBİTAK proje yarışmasında Zonguldak’ı başarıyla temsil edip dereceye giren öğrencilerin ödüllendirileceğini belirtti.

Gülbay, başarılı öğrencilerin öğretmenlerini ve ailelerini de kutladığı konuşmasında üniversite eğitimine başlayacak öğrencilere teknolojik gelişmeleri ve ülke gündemini yakından takip etmelerini tavsiye ederek, “Şeyh Edebali, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey’e der ki: ‘Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez! Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın.’ Bizler, ilk emri ‘Oku’ olan bir inancın mensuplarıyız. Bu düsturla yaklaşık bin yıllık Türk tarihini, kuruluşundan günümüze kadar öğrenmenizi özellikle bir abiniz olarak rica ediyorum.” dedi.

“İŞ DÜNYASIYLA DİYALOG İÇİNDE OLMANIZ SİZLERE KATKI SAĞLAYACAKTIR”

Öğrencilere üniversite için gitmiş olduğu illerde MÜSİAD’ın gençlik kurullarında görev almalarını da tavsiye eden Gülbay, “iş dünyasıyla sürekli diyalog içerisinde olmanız, sizlere önemli katkılar sağlayacaktır. Tüm illerdeki MÜSİAD şubelerimizin kapıları size sonuna kadar açıktır. Temenni ve beklentimiz odur ki, bugün Lise döneminizde elde ettiğiniz başarıdan dolayı fazlasıyla hak ettiğiniz, ödül almaya geldiğiniz bu törene, ilerleyen yıllarda ödül veren birer bürokrat veya iş adamı olarak katılım sağlamanızdır.” diye konuştu.

“GAZZE’DE SOYKIRIM SUÇU İŞLENİYOR”

Gülbay, sözlerine son vermeden İsrail’in Gazze’de çocuk, kadın, yaşlı demeden katliam yaptığına vurgu yaparak, “Tüm dünyanın gözünün önünde soykırım suçu işliyor. Bizler de elimizden geldiğince tüm platformlarda sesimizi yükseltiyor, yardım kampanyaları ile Filistinli kardeşlerimize destek olmayı sürdürüyoruz.”görüşlerine yer verdi.

ÖZDEMİR, ÖĞRENCİLERİ VE MÜSİAD’I KUTLADI

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Vekili Nurullah Özdemir de programda ödül alacak başarılı öğrencileri kutladı ve “sizler gösterdiğiniz üstün başarılarla ailelerinizin, okullarınızın ve bölgemizin gururu oldunuz. Bu ödüller sadece akademik başarılarınızın bir taktiri değil, aynı zamanda gelecekteki potansiyelinizin ve ülkemize yapacağınız katkıların bir göstergesidir. Kdz. Ereğli, sahip olduğu ekonomik ve kültürel potansiyel ile her zaman dikkat çeken bir bölge olmuştur. Aynı zamanda iş dünyasında da bizleri başarıyla temsil eden şirketlere ve sivil toplum kuruluşlarına sahiptir. Bu bağlamda MÜSİAD da bunlardan bir tanesidir. Bu organizasyonu düzenleyen başta Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Kdz. Ereğli Şubesi olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum. Sevgili öğrenciler başarılarınız daim olsun.” şeklinde konuştu.

ALPEREN: “EĞİTİM, TOPLUMSAL İLERLEMENİN TEMEL TAŞIDIR”

Programda son olarak konuşan MÜSİAD Genel Başkanvekili Ahmet Doğan Alperen, Genel Başkan Mahmut Asmalı’nın son anda belli olan yurt dışı programı nedeniyle programa katılamadığını ve selamlarını ilettiğini kaydetti.

Alperen, bir ülkenin gelişmesinin, kalkınmasının ve dünya ile rekabet edebilir hale gelmesinin ancak iyi yetişmiş, donanımlı ve vizyon sahibi gençlerle mümkün olacağını dile getirerek, “Bu nedenle eğitim bizler için sadece bireysel bir gelişim aracı değil aynı zamanda toplumsal ilerlemenin de temel taşıdır. Sevgili gençler; sizlerin gösterdiği arzu ve kararlılık geleceğimizin teminatıdır. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan ve başarınızı kutlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sizlere olan inancımız ve güvenimiz tamdır. Sizlerin başarısı bizlere ilham vermekte ve geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır. Eğitim hayatınız boyunca gösterdiğiniz bu üstün gayret ve azim hayatınızın her alanında sizlere rehberlik edecektir. Eğitim sadece bireysel başarının değil, aynı zamanda entellektüel sermayenizin de temel kaynağıdır. Entellektüel sermaye bir ülkenin en değerli kaynağıdır ve bu sermaye ancak iyi eğitimli bireylerle mümkündür. ”dedi.

“MÜSİAD, EĞTİM ALANINDA HER ZAMAN ÖNCÜ VE DESTEKÇİ”

Bilgi ve inovasyon çağına ayak uydurabilmenin ancak eğitimle mümkün olacağına dikkat çeken Alperen, “Eğitimli ve donanımlı gençler güçlü bir Türkiye’nin inşasında en verimli yapı taşıdır. MÜSİAD olarak bizler eğitim alanında her zaman öncü ve destekçi bir rol üstlenmiş durumdayız. Eğitime yaptığımız yatırımlar, geleceği yapılan yatırımlardır. Siz değerli gençlerimizin eğitim hayatına katkıda bulunmaktan, sizleri teşvik etmekten ve başarınızı ödüllendirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”diye konuştu.

SPONSOR FİRMALARA PLAKET VERİLDİ

Alperen’e konuşmasının ardından MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı Kemal Gülbay, plaket takdiminde bulundu. Yine programa sponsor olan tüm firmalara da MÜSİAD yöneticileri tarafından plaket verildi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Daha sonra; 55. TÜBİTAK proje yarışmasında Zonguldak’ı başarıyla temsil eden ve derece alan öğrenciler ile Ereğli, Alaplı ve Akçakoca’daki lise ve dengi okullarda ilk 3’e girme başarısı gösteren öğrencilere protokol üyelerince plaket ve altın hediye edildi.

Program tüm katılımcıların sahneye çıkarak anı fotoğrafı çektirmesi ile son buldu.

YOĞUN KATILIM OLDU :

Yoğun katılım olan programa ; Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Alaplı Kaymakamı Selçuk Köksal, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Vekili Nurullah Özdemir, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, Kdz. Ereğli Merkez Komutanı Dz. Albay Mustafa Güzel, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu, BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Yusuf Karaoğlu, MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Dr. Cihad Terzioğlu ve Burhan Özdemir, MÜSİAD Yurt İçi Teşkilatlanma, Üye Kabul ve Üye İlişkileri Komisyonu Başkanı Mustafa Aktaş, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu, MÜSİAD Zonguldak Başkanı Abduldakir Aktarı, MÜSİAD Düzce Başkanı Özgür Sağlam, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Paylaşın:
238 Kez Görüntülendi. Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ