logo

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ HAFTA SONU LGS ÖĞRENCİLERİNE AÇIK OLACAK

Kdz. Ereğli İlçe Nüfus Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesinde taleplerin yerine getirilmesi amacı ile hafta sonunda belli saatlerde hizmet verileceğini açıkladı.

Konu ile ilgili, Kdz.Ereğli İlçe Nüfus Müdürü Melikhan Babayiğit tarafında yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer verildi:

          Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavına (LGS) girecek olan öğrencilerin Nüfus Kayıt Örneği, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı gibi taleplerinin yerine getirilmesi amacıyla Müdürlüğümüz  5 Haziran 2021 Cumartesi günü 10.00 – 16.00 saatleri arasında; 6 Haziran 2021 Pazar günü ise 07.00 – 10.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır. 

  • Sınava girecek öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurularında ;

On beş yaşını tamamlamayanlar için anne, baba, vasi veya kayyum tarafından müracaatta bulunulacaktır.

On beşyaşını tamamlamış kişilerin ise biyometrik verisi (parmak izi) ve imzası alınacağından şahsen başvurması gerekmekte olup, ayrıca başvuruda anne veya baba, vasi, ergin kardeş, büyük anne ve büyük babadan birinin beyanı alınacaktır.

Nüfus Cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, okulunca verilmiş öğrenci kimlik belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığınca verilmiş sınava giriş belgesi (yakın tarihli) ile birlikte son altı ay içerisinde çekilmiş, arka fon beyaz, 5cm-6cm ebatında 1 adet biyometrik fotoğraf ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ücreti olan 30 TL anlaşmalı Bankalar (Kamu Bankaları), Vergi Dairesi veya PTT’ye ödenebilmektedir. Ödemeler aynı zamanda internet üzerinden Vergi Dairesine, Banka ATM’lerinden veya İnternet Bankacılığından da yapılabilmektedir.

Etiketler:
Share
185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ