logo

ORMAN YANGINI İLE MÜCADELE EKİPLERİ EĞİTİMDE

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı İşletme müdürlüklerinde yangın iş başı eğitimlerinin devam ettiği bildirildi.

Zonguldak Orman İşletme İl Müdürlüğünden verilen bilgiye göre ; yangınla mücadele ekiplerinin eğitim süreçleri devam ediyor.

İşletme yöneticileri, yeni göreve başlayan orman muhafaza memurları ve yangın işçilerinin katıldığı eğitimler, Orman Koruma Şube Müdürü Ersan Kabakcı, Şube Mühendisi Yakup Varlı, Elektronik Haberleşme sorumlusu Kemalettin Cengiz’in katılımı ile gerçekleştirildi ve şu ana kadar Bartın, Ulus, Zonguldak, Devrek, Dirgine, Kdz.Ereğli, ve Yenice İşletme Müdürlüklerinde yapıldı.  

TEORİK VE PRATİK BİLGİLER PAYLAŞILDI, UYGULAMA YAPILDI

Eğitimde yangın sezonunun başlamasıyla birlikte personelin muhtemel bir yangına karşı hareket kabiliyeti, reaksiyon süresi, kriz ve stres yönetimi becerisini artırmak, orman yangınlarında kullanılacak araç ve gereçlerin eksikliklerinin tamamlanması hususu hatırlatılarak, yangın öncesi, yangın esnasında ve yangın sonrasında yapılacak tüm iş ve işlemlerin gerekli emniyet tedbirleri alınmak kaydıyla nasıl yerine getirileceği uygulamalı olarak anlatıldı. Ekiplerce mevcut olan araç ve gereçlerin kontrolü de yapıldı.

Orman yangınlarının önlenmesi açısından yangına mahal verebilecek olumsuzluklara karşı alınması gereken tedbirler, erken müdahalenin önemi, yangın ihbarlarının ivedilikle yapılması, alınan ihbarların değerlendirilmesi, yasal sorumluluklar ve hukuki yaptırımlar konularında da katılımcılara bilgiler verildi.

Share
282 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ