logo

OYUNUN FİNALİNİ ASKER SELAMI İLE YAPTILAR

Kdz. Ereğli’de sahnelenen ‘3+1 Zombili’ adlı tiyatro oyunu beğeniyle izlendi. Oyun sonunda protokol üyeleri ve oyuncular asker selamı vererek ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiler.

Kdz. Ereğli’de sahnelenen ‘3+1 Zombili’ adlı tiyatro oyunu beğeniyle izlendi. 18 Ekim Cuma akşamı Tatoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hüseyin Sami Uyar, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, TSO Başkanı Arslan Keleş, Hayırsever Sanayici İşadamı Akın Tatoğlu, Tatoğlu Kültür Merkezi Yöneticisi Demirhan Döl ve kalabalık vatandaş topluluğu izledi.

Kaymakamlığın katkılarıyla sahnelenen oyun sonunda Kaymakam Çorumluoğlu ekip adına sanatçı Çiğdem Tunç’a çiçek takdim etti ve başarı dileğinde bulundu. Daha sonra protokol üyeleri ve oyuncuların geçtiğimiz hafta Suriye’nin kuzeyinde terör unsurlarına yönelik başlatılan ve şuan ara verilen Barış Pınarı Harekatı’ndaki Mehmetçiğe destek amaçlı asker selamı vererek kapanışı yapması duygu dolu anlar yaşattı.

3+1 Zombili oyunu hakkında:

Oyuncular: Çiğdem Tunç – Hasan Küçükçetin – Özkan Ayalp – Sema Aras – Deniz Salman – Deniz Değirmenci – Alper Çorumluoğlu – Soykan Kişioğlu – Ezgi Küçük – Savaş Özkartal – Balca Aydoğdu 

Konusu:

Hilmi Bey Apartmanı Daire 3’de beş hanımdan oluşan kendi halinde bir aile yaşamaktaydı. Ailenin reisi Nur, hem evde kalmış ablasından, hem iki aklı bir karış havada kızlarından, hem de demans hastası 94 yaşındaki annesi Refiya hanımın geçiminden sorumluydu. Zira ablası Deli Peri hala hayal peşinde koşmakta ve evin sorumluluklarını üstlenmemektedir. Ev sahibi Obsesif Dr. Hilmi Bey mütemadiyen aileyi sıkıştırmakta ve mütemadiyen kira paralarını istemektedir. Allahtan evin genç kızına sevdalı Anadolu delikanlısı apartman görevlisi Satılmış Efendi vardır da, zor anlarda aileye kol kanat germektedir.  


O gece Peri’nin çok önemli bir tiyatro ödülünü almak üzere gittiği ödül töreninden sonra işler karabasana dönüşecektir. Zira Deli Peri’nin ödülünü elinden aldığı ünlü aktör Şevki Baltuğ piyasaya çıkacak ve ortalığın altına üstüne getirecektir. Şevki, demlenmeyi seven bir adam olup içmemesi gereken bir ilacı yanlışlıkla içtikten sonra düşüp oracıkta kalacak ve zombi olarak geri dönecektir. Haliyle Hilmi bey apartmanında bir dizi korku komik olayların yaşanmasına neden olacaktır.

Share
741 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ