logo

ÖZCAN, TSO’YA SORDU: HANGİ ÜYENİN SORUNUNU ÇÖZDÜNÜZ?

Kdz.Ereğli’de iş insanı Niyazi Özcan, TSO yönetimini eleştirerek, “… hangi bankaya gidildi hangi üyenin sorunu çözüldü, hangi üyeye hangi yatırımcıya hangi esnafa hangi tüccara hangi küçük esnafa yardımcı olunulmuştur?” diye sordu.

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın önceki dönem başkan adaylarından ve Ereğli Mücadele Platformu Başkanı Niyazi Özcan, ülke genelinde açıklanan nefes kredisinin Kdz.Ereğli’de nefes aldırmadığını söyledi.

Ülke olarak çok zor bir süreçten geçildiğini ve bu süreçte devletin ilgili kurumlarının üzerine düşen tüm sorumlularını yerine getirdiğini, alınan tedbirler uygulanan politikalar doğrultusunda bu sürecin en az hasarla atlatılma yoluna gittiğine değinen Özcan, “Allah devletimizden, çalışanlarımızdan özellikle de sağlık personelimize razı olsun. ” dedi.

Kdz.Ereğli ilçe genelinde ise büyük sıkıntılar yaşandığını Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerinin mağdur edildiğini, TOBB aracılığı ile kullandırılan kredi sorunlarına hiçbir şekilde çözüm bulunamadığını belirten Özcan, şunları söyledi:

“TOBB Türkiye genelinde nefes aldıracak krediye ilişkin çalışma başlattı. Ancak bu çalışma ne hikmetse pek çok bölgede başarı ile uygulanırken Kdz.Ereğli’de hiç bir adım atılmamıştır. Kdz.Ereğli TSO Başkanı ekranlara çıkarak boy boy fotoğraflarını göstererek nefes kredisine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ancak hangi bankaya gidildi hangi üyenin sorunu çözüldü hangi üyeye hangi yatırımcıya hangi esnafa hangi tüccara hangi küçük esnafa yardımcı olunulmuştur. TSO’nun 3 bin 500 üyesi varken yüzde kaçına bu nefes aldıracak kredi hayata geçirilmiştir. Eğer geçirildiyse kimlere bu kredi kullandırılmıştır, şeffaflık açısından bunun açıklanması gerekir. Çünkü pek çok kişi başvuru yaptığı halde bundan faydalanamamıştır. Bu iş ekrana çıkıp fotoğraf çektirmekle olmaz. Oturduğun koltuğun hakkını veremiyorsan, bu zor süreçte üyenin hakkını savunamıyorsan oturduğunuz koltukları işgal etmeyin.Israrla altını çizerek söylemek isterim ki bu dönemde üyenin hakkını savunmuyorsan, savunamıyorsan bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum.
TSO Başkanının görevini bir kez daha hatırlatma gereği hissediyorum. TOBB’un 5174 sayılı kanunun 4’ncü maddesi şöyle demektedir. ‘Oda üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, kolaylaştırmak, üyelerin sorunlarını zor zamanlarda ivedilikle derhal müdahale etmektir.”

Etiketler: » »
Share
344 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ