logo

ÖZEL ÇOCUKLAR EL BECERİLERİNİ SERGİLEDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Cumhuriyet Halk Evleri’nde 9 aydır resim ve müzik kursu alan özel gereksinimli öğrenciler, yıl sonunda İnönü Parkı’nda sergi açtı. Bazı öğrenciler müzik dinletisi gerçekleştirirken, kursiyerlerin çalışmaları büyük beğeni topladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde özel gereksinim duyan öğrenciler için gerçekleştirilen, Halk Eğitim Merkezi’nin öğretmen desteği verdiği kurslar bu yılki çalışmalarını tamamladı. Yıl sonu etkinliği kapsamında 32 kursiyer İnönü Parkı’nda resim sergisi açtı, müzik dinletisi gerçekleştirdi.

ÇORUMLUOĞLU: “İŞBİRLİĞİ GÜZEL SONUÇLAR DOĞURUYOR”

İlçe protokolünün, belediye yönetiminin öğrenci ve velilerin katıldığı törende konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, resimlerden ve müzik dinletisinden çok etkilendiğini belirterek katılımcıları kutladı. Belediye ile Halk Eğitim Merkezi’nin işbirliğinde gerçekleşen çalışmaların güzel sonuçlar oluşturduğunu ifade eden Çorumluoğlu, “Ben bir müzik aleti çalmadığım için özellikle bunu başaranlara imreniyorum. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

POSBIYIK “BU TÜR FAALİYETLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da kursların aksatılmadan devam edeceğini belirterek, “Müzik dinletisinden çok keyif aldık. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Müzik hepimizin hayatını zenginleştiren, güzelleştiren, birbirimizle iletişimimizi güçlendiren bir uğraş. Bakıyorum, kullandıkları desenler, çizgiler, yaşamlarındaki coşkuyu, renkliliği çok güzel ortaya koyuyor. Bu süreçte toplam 32 genç arkadaşımız bu kurslardan faydalandı. Halk Eğitim Merkezi’ne, verdikleri öğretmen desteği için teşekkür ediyorum. Belediyemize ait Cumhuriyet Halk Evlerimiz pek çok konuda olduğu gibi bu alanda da Ereğli halkının kültürel, sosyal faaliyetlere katılımının ortamını oluşturuyor. Yalnızca özel eğitim gereksinimi duyan gençler ve çocuklar değil, aileleri de bu sürecin özverili destekçileri oldu. Onları da yürekten kutluyorum.
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nü ve öğretmenlerimizi özel eğitim gereksinimi duyan öğrencilerimize yönelik faaliyetlerinden ötürü tebrik ediyorum. Gençlerimizin kendilerini geliştirmeleri, beceri ve yeteneklerini ortaya koyabilmeleri için bütün faaliyetlerini desteklemeye devam edeceğiz. Her zaman yanınızdayız. Bu şehirde, mutlu ve eşit bireyler olarak rahatlıkla eğitim görmeniz, sosyal hayata rahatlıkla katılabilmeniz için belediye olarak her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceğiz.”

Konuşmalardan sonra kursiyerlere katılım belgeleri ile boyama kitapları ve boyalardan oluşan hediyeler verildi. Çocuklar da Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ile Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a, yaptıkları resimlerden hediye ettiler.

GALERİ FOTOĞRAFLARI :

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ÖZEL ÇOCUKLAR EL BECERİLERİNİ SERGİLEDİ” için 1 yorum

  1. GÜLER ÖNDER : diyor ki:

    KOCAMAN YÜREKLİ ÇOCUKLARIMIZI BÜYÜK BİR ZEVKLE İZLEDİM, RESİM SERGİLERİNİ HAYRANLIKLA GEZDİM. AİLELERİNİ, ÖĞRETMENLERİNİ VE ÇOCUKLARIMIZI CANIGÖNÜLDEN KUTLUYORUM. EREĞLİ’DE ÖZEL EĞİTİME GEREKSİNİMİ OLAN ÇOCUKLARIMIZA SADECE KURS DEĞİL, ÇALIŞMA ALANLARI, OYUN SAHALARI, HATTA YAŞAM KENTİ DE YAPILABİLİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.