logo

ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Ereğli Eğitim Fakültesi İle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Özel Yetenekli Öğrencilere Yönelik İşbirliği Protokolü İmzalandı.

 Zonguldak İli Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi arasında Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi özel yetenekli öğrencilerin eğitimine ilişkin işbirliği protokolü imzalandığı bildirildi.

Üç yıl geçerli olacak olan işbirliği protokol, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Soner Yavuz, Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat merkezi Müdürü Serkan Çakır, Ereğli Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Buket Kısaç, Doktor Öğretim Görevlisi Engin Karaduman ve Doktor Öğretim Görevlisi Süleyman Akçıl’ın katılımı ile Kdz. Ereğli Kaymakamlık makamında gerçekleştirildi.

Konu ile yapılan açıklamada İşbirliği protokolü kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Kdz. Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi’nde sunulan eğitimin niteliğini artırmanın hedeflendiği belirtildi.

Nitelikli eğitimin önemine vurgu yapılan açıklamada şöyle denildi:

Eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin imkan ve deneyimlerinden yararlanmak, Türkiye’nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere kurum yönetici, öğrenci ve öğretmenlerinde sınai mülkiyet farkındalığını arttırarak, kurumda yürütülen proje ve etkinlikler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet haklarının korunması hedeflenmiştir.

ÜNİVERSİTENİN OLANAKLARINDAN YARARLANACAKLAR

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen bu protokol kapsamında yapılan işbirliği sonucunda kurum öğrenci ve öğretmenleri bilimsel çalışmalarını sürdürürken teknolojinin olanaklarından yararlanarak bilgi, beceri ve yeteneklerini milli değerlerine hizmet edecek şekilde üniversitenin deneyimlerinden ve teknolojik olanaklarından yararlanacaklardır.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi öğrenci ve öğretmenlere patent/faydalı model, marka, tasarım ve ürün konularında toplantı, fuar, seminer, panel, sempozyum, konferans, yarışma, proje, farkındalık faaliyetleri vb. etkinliklerde destek ve katılım sağlayarak gerektiğinde personel desteğine de yer verecektir. 

ÇORUMLUOĞLU “ANLAMLI YATIRIM”

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, toplantıdaki konuşmasında işbirliği protokolünün önemine değindi ve “geleceğimizi inşa edecek bu çocukların en iyi eğitimi alabilmesi için ilçemizin önemli kurumlarının bir araya gelmesinden memnuniyet duyuyorum” ifadeleri ile protokolün ülkenin geleceğine yapılan anlamlı bir yatırım olduğunu belirtti.  

Share
1362 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ