logo

PAZAR GÜNÜ İÇİN METEOROLOLİJİK UYARI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Zonguldak, Düzce ve Bartın ve çevresi için soğuk hava ve sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Zonguldak, Düzce ve Bartın ve çevresi için soğuk hava ve yağış bekleniyor. Sıcaklığın Pazar gününden başlayarak kuzey ve iç kesimlerimizde 6 ila 10 derece düşmesi ve önümüzdeki hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyretmesi bekleniyor.

HAFTA ORTASINA KADAR SÜRECEK

Yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, 24 Ekim Pazar sabah saatlerden itibaren ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazar gününden başlayarak kuzey ve iç kesimlerimizde 6 ila 10 derece düşmesi ve önümüzdeki hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyretmesi bekleniyor. 24 Ekim Pazar günü genellikle Karadeniz ve İç Anadolu’ da görülmesi beklenen yağışların Batı Karadeniz kıyı kesimindeki illerimizin (Düzce, Zonguldak, Bartın) kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Kuvvetli meteorolojik hadiselerin meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir” denildi.

ZİRAİ DON OLABİLİR!

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aynı sitemin etkisine bağlı olarak yapılan ek uyarıda Batı Karadeniz Bölgesi için zirai don tehlikesine de dikkat çekilerek, “Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gece Batı Karadeniz’de (Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak) zirai don tehlikesi riskinden dolayı başta tarımsal faaliyetlerle uğraşan üreticilerimiz ile ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” denildi.

Etiketler:
Share
186 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ