logo

PLAJ SEZONU TÖRENLE AÇILDI, OYUNCAK EVİ GEZİLDİ

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından işletilen Sevgi, Barış Plajı ve Dostluk Mesire Alanı’nda Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla sezon açılışı yapıldı. Vali Tutulmaz, Ereğli Belediye Plajı’nın güvenli olduğunu ve turizme önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Belediye Başkanı Halil Posbıyık da bu yıl Barış Plajı’nda yapımına başlanan Aqua Park ve yüzme havuzunun sezon ortasına yetiştirileceğini müjdeledi. Vali Tutulmaz, Kdz Ereğli’deki programı kapsamında, hazırlıkları son aşamaya gelen Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’ni de gezdi.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin her yıl geliştirerek halkın hizmetine sunduğu Sevgi, Barış Plajı ve Dostluk Mesire Alanı’nda sezon açıldı.

Karadeniz Ereğli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen açılışa; Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Garnizon ve Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Taner Gün, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, ilçe protokolü ve davetliler katıldı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz açılışta yaptığı konuşmada Ereğli Plajı’nın güvenli olduğunu ve turizme önemli katkıları olacağını belirtti ve Başkan Posbıyık’a teşekkür etti.

“BURASI BATI KARADENİZ’İN EN GÜZEL PLAJLARINDAN BİRİ

Sezon açılışını anlamlı bir günde yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Posbıyık’da, “Burası Batı Karadeniz’in en güzel plajlarından birisi… Sadece Ereğli halkına değil, bölge halkına, hatta Türkiye’nin dört bir köşesinden, Avrupa’dan gelecek misafirlerimize kaliteli hizmet verebileceğimiz, halkımızın güvenle, uygar bir ortamda yüzebileceği, dinlenebileceği, kaliteli hizmet alabileceği bir sahil… 44 dönüme kurulu bu plajlar bölgesinde eğitimli personelimiz sevgiyle hizmet veriyor. Bu yıl cankurtaran sayımızı 23’e çıkardık. Üç Zodyak  bot ve 2 Jetski ile plajlarımızı daha güvenli hale getirdik. Bütün çalışanlara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

POSBIYIK GENÇLERİ UYARDI VE ‘GENÇLİK ŞÖLENİ’ SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Aqua park için ihale süreçlerinin tamamlandığını açıklayana Posbıyık, sezon ortasında yüzme havuzu ve aqua parkın hizmete gireceğini müjdeledi. Posbıyık ayrıca engelli asansörü ve engelli alanın halkın hizmetine olacağını duyurdu ve uyarılarda bulunmayı ihmal etmeyerek, “Bu plajlarda, tıpkı sahil bandımızda olduğu gibi, kimse kimseyi rahatsız etmeden güvenle tek başına bile dolaşabilir, yüzebilir. Bu konuda hem Ereğli halkının yüksek ahlakı hem de belediyemizin oluşturduğu güvenli ortam etkili olmaktadır. Ereğli halkı ve Ereğli’nin gençleri bu konuda da bütün bölgeye örnektir. Benim halkımızdan, özellikle gençlerden önemli ricam şudur: Lütfen plajlarımıza, mesire alanımıza ve kentimize sahip çıkalım. Çöplerin toplanmasından siz sorumlu değilsiniz. Ama kirletmemekten hepimiz sorumluyuz. Plastikleri, izmarit, kağıt gibi her türlü atığı atık kutularına, çöp sepetlerine atalım. Pandemi koşullarını dikkate almaya devam edelim. Birbirimizi nazikçe uyaralım.” dedi. Başkan Posbıyık ayrıca ‘Gençlik Şöleni’ sözünü tekrarladı.

“SEZON HAYIRLI OLSUN”

Posbıyık sözlerini şöyle tamamladı : “Yıllardır şu sözlerle Ereğlimizi tanıtırım: Denizin mavisi, ormanın yeşili, güneşin sarısının orijinal renkleri sadece Karadeniz Ereğli’de vardır. Karadeniz Ereğli’yi görmeden ölmek öbür dünyaya eksik gitmektir. Sayın Valimizden ve İl Emniyet Müdürümüzden rica ediyorum. Kamu çalışanlarına ve yakınlarına söylesinler, Ereğli’ye gelerek bu eksikliklerini gidersinler. Plajımızda yeni sezon hayırlı uğurlu olsun.”

Açılışın ardından Başkan Posbıyık, plajlar bölgesini Vali Tutulmaz’a gezdirdi, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

OYUNCAK EVİ GEZİLDİ

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ereğli’deki programı çerçevesinde, Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’ni ziyaret etti. Hazırlıkları son aşamaya gelen Oyuncak Evi’nde Anadolu’da oynanan eski döneme ait oyuncakları tek tek inceleyen Tutulmaz, “Ben köy çocuğuyum. Benim oyuncaklarım daha çok tahtayla, çamurla, taşla doğal malzemelerle oynanan oyuncaklardı” dedi. Ziyarete Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı ve ilçe protokolü katıldı.

Oyuncak Evi’nde sergilenen A.Ü. Oyuncak Müzesi’nin koleksiyonundaki oyuncakları da inceleyen Tutulmaz, sanal gerçeklik gözlüğüyle akvaryum görüntülerini izledi.

TUTULMAZ, ÇOCUKLARIN OYUNLARINA KATILDI

Tutulmaz, Oyuncak Evi’nin atölye bölümünde oynayan çocukların masasına oturarak bir süre oyunlarına eşlik etti. Kdz. Ereğli Belediyesi Kreşi’nin öğrencileri, Tutulmaz’la birlikte minik oyuncak evler ve kuleler yaptılar.

Atölyenin tahta oyuncak üretim bölümünde çalışmaları izleyen heyet daha sonra Oyuncak Evi bahçesinde bir süre oturarak sohbet etti. Sohbette, bir önceki kuşağın oyuncaklarıyla, bu dönemin oyuncakları arasındaki büyük farklılıklara dikkat çekildi. Vali Tutulmaz, Oyuncak Evi projesi nedeniyle Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı kutladı ve bu tür projelerin artmasının Ereğli’deki turizm potansiyelini de artıracağını vurguladı. Belediye Başkanı Posbıyık, Oyuncak Evi’nin bölgenin çekim merkezi olacağına inandığını, Ereğli’de bu tür turistik ziyaret noktalarının giderek çoğaldığını ifade etti.

Tutulmaz, Oyuncak Evi’ne bir oyuncak bağışlama sözü verdi. Tuğamiral Taner Gün de Oyuncak Evi’ne bisiklet armağan edeceğini söyledi.

Ziyaret sırasında Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Oyuncak Evi’nin hemen karşısında bulunan eski belediye binası yerine yapılacak kültür merkezi hakkında Vali Tutulmaz’ı bilgilendirdi. “Sizden destek beklediğimiz proje buraya yapılacak. Bu konuda çalışmalarımızı son aşamaya getirdik. Gerekirse kendi imkanlarımızla da bu projeyi tamamlayacağız” dedi.

Heyet daha sonra Tunalı Hilmi heykelini de ziyaret ederek anı fotoğrafı çektirdi. 

Etiketler:
Share
316 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ