logo

POSBIYIK, CAM ATÖLYESİNİ GEZDİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın Cumhuriyet Halk Evleri’nde kurulan cam atölyesini ziyaret ettiği bildirildi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre; belediye kursların çeşitlerinin artırılması, kursiyerlerin üretimlerini pazarlama imkanlarının yaratılması için önemli yatırımlar yapıyor. Bu kapsamda yeni kurulan seramik fırınının ardından şimdi de cam atölyesi açıldı. Kursiyerler henüz üç haftadır çalışmalara başlamalarına karşın birbirinden güzel ürünler ortaya koymaya başladılar. Belediye Başkanı Halil Posbıyık kursa katılarak eline cam çubuğu aldı, camı eriterek şekil verdi.

Posbıyık, bu kurslara büyük önem verdiklerini, katılımın her geçen gün daha da arttığını belirterek, öğretmenlere teşekkür etti. Bu kursların sanatın yaygınlaştırılmasına, becerilerin artırılmasına çok katkı sağladığını ifade eden Posbıyık, her derslikte başka bir kursun devam ettiğini ve ortamın cıvıl cıvıl olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi. Posbıyık, dersleri veren cam sanatçısı Tuğsal Gençer’den bilgi aldı, kursiyerlerle sohbet etti, taleplerini dinledi ve her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.

Posbıyık’a, Meclis Üyesi Sertan Kuzu ve Belediye’nin ilgili kadroları eşlik etti.

Etiketler: »
Share
477 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ