logo

POSBIYIK, KAYMAKAMIN ATANMASINA TEPKİ GÖSTERDİ!

Zonguldak’ın Ereğli ilçe Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İzmir Vali Yardımcılığı görevine atanan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun atanmasına belediye meclisinden tepki gösterdi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantısının ikinci oturumunu tamamladı. Gündemde yer alan maddelerin görüşülmesinin ardından Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gündem dışı konuşmasında İzmir Vali Yardımcılığı’na atanan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun ilçeye yaptığı hizmetlere değinerek gönderilmesi için yapılan dedikodulara yanıt verdi.

“KAYMAKAMLA ÇOK DEĞERLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK”

Hizmetler konusunda kaybedilecek zamana atıfta bulunan Başkan Posbıyık konuşmasında şunları söyledi:
“Siyaset çok önemli bir olay değil. Ben CHP’liyim, onur duyuyorum. Karşımdaki siyasi görüşüne asla bakmam. Karakterine, kişiliğine, adam oluşuna bakarım. Ereğli’yi seven insanlar lütfen siyaset yapmasınlar. Ben yıllardan beri belediye başkanlığı yapıyorum. Çok değerli kaymakamlarla çalıştım. Çok mükemmel kaymakamlarla çalıştım, hepsini şükranla yad ediyorum. Hepsinin güzel hizmetleri var ama bu dönem gelen Kaymakam ile Ereğli için çok değerli, iyi çalışmalar yaptık. Milletvekili, ilçe başkanlığı bazında kişiler kaymakamı göndermek için elinden geleni yaptılar. Yok Halil Posbıyık’ın arkadaşı, yok Halil Posbıyık’a yardım ediyor. Bana ne yardım edecek kardeşim. Ben belli bir noktaya gelmişim. Ereğli’ye hizmet ediyoruz. ” dedi.

TEPKİLİ SÖZLER!

Üniversite kampüsünün belli bir noktaya geldiğini ifade eden Posbıyık, “Bu günlerde temel atacağız. Yeni gelecek Kaymakam da daha fazla hizmet edecektir ama bu işin toparlanması var. Bodrum’daki hayırsever birinden 4 milyon lira aldık, hemen başlayacaktı inşaatlar patır patır. Yeni gelen Kaymakamın toparlanması en az 6 ay, 1 sene. Peki bu 6 ayın hesabını kim verecek Ereğli halkına? Bunu buradan göndermeye çalışan paçozlardan bahsetmiyorum, Milletvekili, ilçe başkanları hesap verebilecek mi? Ereğli halkı bunu anlamayacak mı? Bu adam Ereğli için kötülük mü yaptı? Ben şahidim. O AK Partili, AK Parti’den milletvekili adayı olmuş. Ben CHP’liyim. Adamla yanyana gelemiyordum, korkuyorum. Zarar vereceğim çünkü Halil Posbıyık’ın arkadaşı CHP’li belediyeye yardım ediyor diye. Bu Ereğli’ye kötülüktür. Yazıktır. Bunu yapanlara söylüyorum, bunun hesabını veremezler öbür dünyada. Ereğli’yi kişiler yazmayacak, tarih yazacak. Basın mensubu arkadaşlar sormasınlar üniversite temeli neden atılmadı, ne zaman atılacak diye. Ne bileyim ben.” (iha)

“65 YAŞ ÜSTÜNDEN OTOBÜS ÜCRETİ ALINMASI KONUSUNDA MUHATAP KAYMAKAMLIK”

Başkan Posbıyık, Acheron Vadisi çalışmaları konusunda da bilgi vererek bazı konulara açıklık getirdi.

Posbıyık, şu açıklamayı yaptı:

“Dün konuşma yaparken Numan bey de ikaz etmişti haklı olarak, Kent meydanı konusunda mahkemeye başvuran CHP değil diye. O zaman CHP’nin 14 meclis grubu üyesi vardı. Onlar itiraz etmişti mahkemeye. Mahkeme de Kent Meydanı’na cami yapılmamasına karar vermişti. Ben CHP örgütü demiştim, CHP Belediye Meclis grubu diye düzeltiyorum.

Son günlerde çok gündemde olan bir konu, 65 yaş üstü vatandaşlardan otobüslerde ücret istendiği söylentisi. Bu söylenti ile sorumluluk genellikle belediyeye atılmak isteniyor. Bizimle hiçbir alakası yoktur. Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi… Sadece Ereğli’de değil Türkiye’nin her tarafında devlet tarafından karar alınmış, 65 yaş üstü için ücretsiz binilmesiyle ilgili. Vatandaşlarımızdan eğer para isteniyorsa müracaat yeri Kaymakamlıktır. Konunun belediyeyle ilgisi yoktur.  Kaymakamlığın da buna göre gerekli uyarıyı veya cezayı vermesi lazım. Kamuoyunda belediyeyle ilgiliymiş gibi yanlış bir söylenti var. 65 yaş üstü vatandaşlardan para istendiğinde bunun muhatabı tamamen Kaymakamlıktır.

 “FAZLI ERDOĞAN’I ŞÜKRANLA ANIYORUM”

Acheron Vadisi’nde çalışmalara başlandı. 110 dönüm yer var. Bundan evvelki yerler dönemin Milletvekili Fazlı Erdoğan ile el ele verilerek Demiryolları’ndan Hazine’ye aktarımı sağlandı, biz de planlamasını yaptık. Büyük bölümünü okullar alanı olarak kurtarmıştık. Çok yararlı bir çalışmaydı. Fazlı Erdoğan’ın da çok büyük katkısı oldu. Kendisini şükranla anıyorum buradan. Aşağıda kalan 110 dönümlük yerin altında tarihi zenginlikler var diye herhangi bir işlem yaptırmıyorlar. Biz 2014’ten önce kazı çalışması başlatmıştık. Seçimi kaybedince bunlar yarıda kaldı. Şimdi Kaymakamlığın öncülüğünde burada yeniden bir birliktelik kuruldu. Hocalar görevlendirildi. Yemeklerini biz veriyoruz. Ulaşımlarını sağlıyoruz. Kaymakam bey yöremizdeki firmalardan bir takım katkılar aldı. Çok önemli bir konu bu, çünkü buranın 5-10 dönümünde tarihi eser çıkarsa çıkacak. Geri kalan 80-90 dönüm tekrar kullanıma açılacak. Bu çalışmada Demir-Çelik Fabrikası, Tat Metal, Çınar ve TSO da var Kaymakamlığın öncülüğünde… Kendilerine şükranlarımı sunuyorum.”

Paylaşın:
786 Kez Görüntülendi. Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ